Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 26 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 260
  1. #191
    Наблюдател
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    30
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Проблем е!
    За начало прочети цялата тема. Много неща са дискутирани, и много неща ще ти се изяснят.
    Ако не ползваш скоби, или капси става по-трудно според мен. Рамките се правят зимно време, когато работата на пчелина е малко. Не трябва да опъваш телта, защото ще се вреже в дървесината, и ще отпусне. Можеш да ги сковеш, раЗпробиеш, и обтелиш без да монтираш ВО. Преди слагането им в кошера тогава опъваш телта, монтираш ВО и слагаш в кошера. Не го правя така, защото според мен има риск от провисване на ВО при топлината в кошера. Така рамката с ВО няма да бъде изградена правилно, т.е. ще има изпъкване от едната страна. Има едно приспособление на Евротом, ръчно. С него директно се пробива рамката и се монтира капсата. Имам го но не съм доволен, не можах да центровам пробиването на дупката в средата на рамката. Сега пробивам с винтоверта, и слагам капсите с чука. Голяма играчка, и става бавно. Все още съм с малко кошери, и това не ме бърка. Като станат повече ще го мисля.
    Хубаво е да си уточниш, и начина на обтелване. Използвах хоризонтално, но от миналата год. минах на WW катокрайните към страничните летви са успоредни на летвата, и на около 2.5см от нея.
    Ако нещо бъркам, може да ме коригират колегите.
    От мен засега това. Но, прочети темата ще ти е от полза!

    Поздрави, Г. Георгиев
    Прочетох темата изцяло, но все пак реших да попитам дали има някой без капси и скоби. Не бях се сетил за добрия стар чук, благодаря. Може ли да ми кажеш с какъв диаметър са капсите и с какво свредло съответно дупчиш, предполагам с по-малък диаметър. Мислех и аз да си взема такава машинка тази сидмица от изложението в Пловдив но тега се разколебах след като спомена за проблема с центрирането, но пък може и да пробвам ще видим.
    Наско благодаря за снимката.
    Благодаря за бързите отговори.

  2. #192
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да не си дистрибутор на капси.
    Здравейте,

    Неееееее, Чанко, нееееее!
    Просто споделих. Мен ме удовлетворява резултата.
    Би ли споделил ти как се оправяш? Моля! Имам предвид с обтелването.

    Поздрави, Г. Георгиев

  3. #193
    Автор
    Регистриран
    05.06.2015
    Мнения
    110
    Пчеларски район
    Лом
    Цитат Първоначално публикувано от aragoen Виж публикацията
    Прочетох темата изцяло, но все пак реших да попитам дали има някой без капси и скоби. Не бях се сетил за добрия стар чук, благодаря. Може ли да ми кажеш с какъв диаметър са капсите и с какво свредло съответно дупчиш, предполагам с по-малък диаметър. Мислех и аз да си взема такава машинка тази сидмица от изложението в Пловдив но тега се разколебах след като спомена за проблема с центрирането, но пък може и да пробвам ще видим.
    Наско благодаря за снимката.
    Благодаря за бързите отговори.
    1.8мм.-но трудно се намира този размер свредло, капсата влиза на ръка с леко притискане и си стои в отвора докато премяташ рамката
    Алтернативата според мен е.. 1.5мм и по 1,2 пъти с чукчето по капсата.

  4. #194
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от aragoen Виж публикацията
    Прочетох темата изцяло, но все пак реших да попитам дали има някой без капси и скоби.
    Има, аз така работя от време оно.

  5. #195
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Цитат Първоначално публикувано от aragoen Виж публикацията
    Прочетох темата изцяло, но все пак реших да попитам дали има някой без капси и скоби. Не бях се сетил за добрия стар чук, благодаря. Може ли да ми кажеш с какъв диаметър са капсите и с какво свредло съответно дупчиш, предполагам с по-малък диаметър. Мислех и аз да си взема такава машинка тази сидмица от изложението в Пловдив но тега се разколебах след като спомена за проблема с центрирането, но пък може и да пробвам ще видим.
    Наско благодаря за снимката.
    Благодаря за бързите отговори.
    Здравейте,

    Не мога да ти отговоря на този въпрос. Просто всичко е на село. Но има писано по въпроса, спомням си, че Матеев беше писал. Не се сещам в коя тема.
    Вземам една капса, и няколко свредла с различен диаметър, и пробвам на една летва.

    Поздрави, Г. Георгиев

  6. #196
    Автор
    Регистриран
    05.06.2015
    Мнения
    110
    Пчеларски район
    Лом
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Има, аз така работя от време оно.
    И моя даскал по пчеларство не ползва нищо...,а пчеларства вече 28 години.
    Ама аз понеже съм си чешит-ползвам

  7. #197
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от aragoen Виж публикацията
    Прочетох темата изцяло, но все пак реших да попитам дали има някой без капси и скоби. Не бях се сетил за добрия стар чук, благодаря. Може ли да ми кажеш с какъв диаметър са капсите и с какво свредло съответно дупчиш, предполагам с по-малък диаметър. Мислех и аз да си взема такава машинка тази сидмица от изложението в Пловдив но тега се разколебах след като спомена за проблема с центрирането, но пък може и да пробвам ще видим.
    Наско благодаря за снимката.
    Благодаря за бързите отговори.
    Здрасти aragoen, Може би с капси е по-добре, но аз не ползвам нито капси, нито скоби. Дупча, обтелвам и нямам проблеми.
    По-важно е дупките да минават по средата на летвите. Аз използвам машинка с 5 патроника. Пробутвам летвата, връщам я и готово.
    Само някоя жилка може леко да отклони бургията, но отклонението е малко и не е проблем. Дупча с 1,5мм бургии.
    Успех.

  8. #198
    Наблюдател
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    30
    Благодаря на всички за отговорите, обаче пак съм раздвоен по точно разтроен :D. Явно трябва да пробвам и трите начина за да за да избера моя. Това вераятно ще го разбера след известно време тъй като тази година вече се чувствам готов да започна, след близо 3 години четене и 2 курса.

  9. #199
    Автор
    Регистриран
    05.06.2015
    Мнения
    110
    Пчеларски район
    Лом
    Цитат Първоначално публикувано от aragoen Виж публикацията
    Благодаря на всички за отговорите, обаче пак съм раздвоен по точно разтроен :D. Явно трябва да пробвам и трите начина за да за да избера моя. Това вераятно ще го разбера след известно време тъй като тази година вече се чувствам готов да започна, след близо 3 години четене и 2 курса.
    Който и начин да избереш- бъди сигурен, че пчеличките няма да ти се сърдят
    и трите начина стават

  10. #200
    Наблюдател
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    30
    Предполагам си прав

 

 
Страница 20 от 26 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •