Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 26 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 260
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    43
    А колко рамки можеш да опънеш с тел на ден с тази стяга ?

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от fermdimi
    А колко рамки можеш да опънеш с тел на ден с тази стяга ?
    Не ми се е налагало да работя цял ден, изпъвал съм колкото са ми били необходими.Тела на една рамка изпъвам за около 30секунди без да бързам.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    19.10.2011
    Мнения
    10
    Kакво ще кажете за този вид обтелване.Ще изграждат ли основите правилно.




    АДМИНИСТРАТОР
    При повторно неправилно качване на снимки,същите ще бъдат премахнати,заедно с поста.

  4. #34
    [quote="balkan250cc"]Kакво ще кажете за този вид обтелване.Ще изграждат ли основите правилно.


    Имам притеснения относно това което ще се случи в очертаните зони на вашата рамка



    Там теловете се преплитат и стават по дебели от общоприетото.
    Рамка зателена по такъв начин е много голяма играчка - времеемко.
    При такъв начин на зателване лепенето на основа ще е приключение - много време - с траф не става.
    Иначе казано може да пробвате , ако имате 2-3 кошера , но станат ли повече сам ще се откажете.
    Поздрави!
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Начина който е показан от Борислав едно към едно съм го практикувал безпроблемно първите няколко години, като преплитанията на двете места се правят с пиронче с цел изпъване на теловете и отнема 20 сек/рамка макс. След лепенето на основата със шпорче, където има събирания и кръстосвания на тел съм капвал капка разтопен восък. И още имам в експлоатация така обтелени рамки. Сега използвам и за трите размера рамки начина VVV, разлика има само в броя телове. На горната летва кова скоби, долната я дупча с шило, на ръка или ток в зависимост от настроението. Така ми идва малко по-технологично, а и вече може да се лепи с ток. Хоризонтални не слагам.

    И двата начина не са подходящи за хора които имат да изпълняват норма по обтелване на рамки.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Ето как ще изглеждат моите телове, преди да ги "накъдря".

    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    И моите долу-горе така изглеждат, само дето горната летва е със скоби. На всички снимки по-горе обаче рамките са за хоризонтално зателване. При долна летва влязла между страничните с изпъването на тел по вертикала възниква допълнително напрежение в долните ъгли. И още повече ако се центрофужи радиално, предполагам. Изобщо не е болка за умиране, но все пак колегите с вертикално които сами си бичат заготовката могат да пускат още 2 см на долната летва, така че страничните /съответно по-къси/ да стъпват върху нея.

  8. #38
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Ето така ги правя аз wink;

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2013
    Мнения
    43

    ВЪПРОС ЗА ОБТЕЛВАНЕ

    Искам да питам , как е по добре да пробия дупки за отеляването или да позлавам ръчен такер и със скоби да хвана телта
    поздрави

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Да пробиеш дупки. Такера се ползва за други цели.

 

 
Страница 4 от 26 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •