Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 26 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 260
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2011
    Мнения
    34
    Как опъвате тела на рамките за да не провисва,това ми е голям проблем.

  2. #22
    Показал съм моя начин в същия раздел ,темата е"Станок за зателване на рамки".

  3. #23
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Попов
    Как опъвате тела на рамките за да не провисва,това ми е голям проблем.
    Вертикално.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2010
    Мнения
    46
    9 вертикални тела,назъбени със зеге.няма провисване и деформации на питите.ако не се усвоят веднага от пчелите не се деформират(изкривяват) от температурата

  5. #25
    Ако обтеля рамките и сложа основите сега, дали ще се отпуснат докато дойде време да ги ползвам.Питам , защото в някоя от книгите ми прочетох че провисват и се отпускат ако се направят по рано.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    За зателването можеш да го направиш сега. На пролет само ще опънеш теловете със загето и ще лепнеш основите.

  7. #27
    Благодаря за отговора,заемам се от утре.

  8. #28
    Цитат Първоначално публикувано от doviciozo
    Ако обтеля рамките и сложа основите сега, дали ще се отпуснат докато дойде време да ги ползвам.Питам , защото в някоя от книгите ми прочетох че провисват и се отпускат ако се направят по рано.
    Сега му е времето за правене.

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2011
    Мнения
    37
    Аз обтелвам с 4 вертикални на W и 3 хоризонтални тела, а магазините с по два хорризонтални. cool;

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    Тази стега използвам за изпъване на тела.Става бързо и тела е чудесно изпъната.Слагам я на помощна масичка вкарвам рамката в нея стискам два пъти и летвите са свити опъвам тела без особено усилие, натискам копчето на стегата за отпускане, а напрежението от свиването на летвите изпъва допълнително тела.Втулките в дупките предотвратяват врязването.Стегата струва в магазина около 10лв.Маже да се използва и пистолет за силикон.Пробвал съм става но със стегата ми е по удобно. Тази пролет ще направя и станок за обтелване и изпъване като на Николай.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

 

 
Страница 3 от 26 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •