Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 25

Преглед на хибрид режима

  1. #1

    ПЧЕЛЕН КЛЕЙ-ПРОПОЛИС

    Дайте актуална цена на прополиса? Струва ли си да се пречиства ,тоест има ли разлика в цената за пречистен и непречистен ? А по принцип на външен вид може ли да се прецени восъчното съдържание например? В София къде го изкупуват?

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Точен отговор за цената едва ли ще получиш-10 грама се продава за 2 лева на дребно,необходимо е клея да е чист без механични примеси,всяка операция по пречистването му може да влоши качествата,за това има колектори,за восъка си има други начини ,в момента има голямо търсене за Гърция колега .Има кой да го пречиства.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Габрово
    Цената на която продават прополиса колегите пчелари от Сърбия е от 35 до 50 евро за килограм.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Някой,има ли представа как вървят цените в момента,надявам се скоро да започна да изкупувам прополис (ако успея да договоря нещата с един евентуален клиент и се надявам тук да се уговоря с повече хора от които да купя после колкото мога повече) , лично Аз го подарявах до този момент но сега съм заложил мрежи и няколко решетки и се надявам да продам 3 килограма за 200 лева на някой изкупвач ,ако не успея да осъществя зделка за прекупуването му.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Ами ,изкупуват го по 50 лева за килограм -справка в Гугъла

  6. #6
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Аз не съм специалист, но вижте как го правят в най-големия износител на прополис в света:
    https://www.youtube.com/watch?v=jdkC0qZ_2YA

    https://www.youtube.com/watch?v=dZBZFQkyzqU


    Хората гледат пчели само заради прополиса. Една пчела не може да събира едновременно хем мед, хем прашец и хем прополис, тъй че човек трябва да си направи сметката кое му е по-важно.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Е те Бразилците си имат почти целогодишно лято и могат да си позволят лукса да си конструират специален кошер, направен само за събиране на прополис и за нищо друго. Тука в България гледаме да излъжем дявола и с един и същи кошер да събираме както мед, така и прашец или прополис. При нас няма проблем със съвместимостта, защото мед събираме май, юни и юли, а прополис - август и първата половина на септември.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Да разбираме ли,че времето за мрежите настъпи?До кога се събира прополис?

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Тъкмо сега е времето за прополис. През септември трупат най-много- опушват къщурката си. Края на септември махам мрежите. Но това според района. И аз ползвам мрежа за комари, пластмасова- евтина и удобна е. Слагам я вместо таванка. Имам известни опасения, че пластмасата не е предназначена за хранителни цели и занапред ще търся подходяща такава, но да е по-евтина от решетките за прополис ( 5 лева за брой).
    Ако вървиш след муха, ще стигнеш до лайно...

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    100 лв. за 1 килограм. В OLX от доста време се поддържа цена около тази. За по-малки количества, цената може да се увеличи.
    "Не вярвайте на мнения, а на факти!" Р. Кийосаки

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •