Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 25
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    23-25 градуса ми се струва доста висока температура, може би е постижима само в най-южните райони на България.
    Специално за София понеже последните години лятото се предвижвам с колело и всяка сутрин гледам каква е температурата навън, мога да кажа, че много рядко тя достига 20 градуса, като говорим за периода между 7 и 8 часа, когато и слънцето се е показало. А нощем температурите са по-ниски.

    Както и да е, извода за мен е, че за моя район идеята за събиране на прополис по този начин е трудно постижима.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Няма район в който се отглеждат пчели,да не е подходящ за събиране на прополис.Аз го правя със мрежа за комари-мухи.Като замажат междурамията,навивам мрежата на руло и след това я пригъвам още 2-3 пъти за да приеме по малък обем.Така пригънатите мрежи ги подреждам в найлонова торба и във фризера.След ден-два ги изваждам,поначуквам мрежите с чукче за паржоли и след това ги разгъвам,а прополиса просто се изсипва от тях.От таз година работя със две мрежи за кошер,когато вадя едната веднага поставям другата.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Да разбираме ли,че времето за мрежите настъпи?До кога се събира прополис?

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Тъкмо сега е времето за прополис. През септември трупат най-много- опушват къщурката си. Края на септември махам мрежите. Но това според района. И аз ползвам мрежа за комари, пластмасова- евтина и удобна е. Слагам я вместо таванка. Имам известни опасения, че пластмасата не е предназначена за хранителни цели и занапред ще търся подходяща такава, но да е по-евтина от решетките за прополис ( 5 лева за брой).
    Ако вървиш след муха, ще стигнеш до лайно...

  5. #15
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Аз не съм специалист, но вижте как го правят в най-големия износител на прополис в света:
    https://www.youtube.com/watch?v=jdkC0qZ_2YA

    https://www.youtube.com/watch?v=dZBZFQkyzqU


    Хората гледат пчели само заради прополиса. Една пчела не може да събира едновременно хем мед, хем прашец и хем прополис, тъй че човек трябва да си направи сметката кое му е по-важно.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #16
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Е те Бразилците си имат почти целогодишно лято и могат да си позволят лукса да си конструират специален кошер, направен само за събиране на прополис и за нищо друго. Тука в България гледаме да излъжем дявола и с един и същи кошер да събираме както мед, така и прашец или прополис. При нас няма проблем със съвместимостта, защото мед събираме май, юни и юли, а прополис - август и първата половина на септември.

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Споделете методи за пречистване на прополис.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Ето един от начините за отделяне на прополис от восък: https://www.youtube.com/watch?v=HouLh19r26E

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    Някой има ли представа прополиса добит от кошер без никаква обработка има ли срок на годност и какъв е той. Не можах да открия тази информация в интернет.

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    09.12.2011
    Мнения
    72
    Съхраняването на прополис (пчелен клей) при стайна температура на сухо и проветриво място и завит в пергаментова хартия води до запазване на качествата му в продължение на 3 години
    http://roads.athost.net/temi/apitera...universlek.htm
    Умният човек се учи от грешките си, а мъдрият - от грешките на другите

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •