Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789
Резултати от 81 до 89 от общо 89
  1. #81
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Евгени, благодаря за включването. Бях останал с впечатление, че районите ни са еднакви.

    Ангел Йосифов, забележката е правилна. В случая исках да добия представа кога семействата на колегата са добре развити и готови за демариране. Моята цел е края на април - началото на май, за да хвана малкото акация в района.

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Какво имаш след акацията?

  3. #83
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    В селото има река с върби, овошки, акация, ливади, малко слънчоглед и широколистна гора.

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Съветът ми е да демарираш на ливадата.Ако ограничиш майката(пилото) на акацията,за ливадата няма да имаш пчели за медобер.

  5. #85
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Плодник 310 мм.;рамка 300 мм.
    Магазин 310 мм.;рамка 300 мм.
    При 10-тина милиметра разстояние, дори и да се образуват мостове между корпусите, не е драма. Те са малки и незначителни.
    Благодаря. Помислих, че слагаш ДБ рамки в 2 стандартни ДБ магазина. Иначе до 10 мм си е стандартно разстояние.

  6. #86
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Съветът ми е да демарираш на ливадата.Ако ограничиш майката(пилото) на акацията,за ливадата няма да имаш пчели за медобер.
    Благодаря за отговора.
    Има логика и в това предложение, особено ако не успея да развия добре семействата за акацията.
    Но не разбирам защо ще остана без пчели ако огранича майката по-рано. Все пак, ако приложа Демари в края на април, майката ще продължи да снася в плодника без да се качва нагоре. Така след акациявата паша мога пак да демарирам - вадя меда, запечатаното пило отива горе и посрещам ливадната паша. Някой дали прилага метода по два пъти?

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    http://www.youtube.com/watch?v=mB7Vab9hxmg
    Моите отводки които купих от колегата използваш този метод бяха толкова силни като на клипа, но с малко повече запечатано пило и с подхранване се развиха много бързо.
    Есента почти нямаше разлика между отводките и старите семейства.

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Евгени, благодаря за включването. Бях останал с впечатление, че районите ни са еднакви.

    Ангел Йосифов, забележката е правилна. В случая исках да добия представа кога семействата на колегата са добре развити и готови за демариране. Моята цел е края на април - началото на май, за да хвана малкото акация в района.
    Малкото акация не разчитай на нея, това се мъчех да правя доста години. Обикновено или е хладно или вали по нейно време, поне при нас. Развивай семействата за ливадната паша. Силното семейство ще ти даде много мед от ливадната паша, която е 45 дни. Силните семейства събират и от по-слабите паши, каквато е ливадната.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от nih Виж публикацията
    Здравей Евгени виждам че имаме сходни виждания относно отглеждането на пчели, но ти явно имаш повече практически опит от мен.Сигурен съм че си пробвал двумайчино отглеждане, което според мен е по-подходящо в твоят случай на ливадна паша, която предполага силни семейства за по-дълъг период от време, би ли споделил твоят опит?
    За съжаление, нямам опит с двумайчини семейства. Опитах се след демариране да оставя майка да се изведе над ХР, но изчезна основната. Има време и за това, но като му дойде времето.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •