Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2012
    Мнения
    2

    ИМАМ НУЖДА ОТ ПОМОЩ !

    ОТ Бургас Съм на 26 год Методи се казвам.Искам да купя 150 - 200 кошера сега на есен имам място с.Атия с.Росен До Морето.Но не разбирам много от пчели имам си някакви бегли представи .Искам да се запозная с човек от Бургас който разбира от това и се е занимавал да поговорим ( след 25 дена се пребирам от чужбина) ако трябва ще си платя за разговора няма проблеми просто искам да науча повечко за това занимание Благодаря !

  2. #2
    Ако не разбираш от пчели бройката е много голяма,вземи си 5 бр и сам ще се убедиш.Аз на теория знам всичко,изчел съм доста книги по няколко пъти,питам и колеги от форума,интересувам се от около 10 години и тази година си взех една отводка която вече развих в семейство на два корпуса, но ми беше страшно трудно.Ако вземеш 200 се приготви за големи разходи и си намери човек да ти ги гледа докато се научиш.Предполагам какво се опитваш да направиш,но ще останеш разочарован.
    Успех.
    ‎"..... и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...."

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2012
    Мнения
    2

    RE

    Еми мисля да си вадя парички Като цяло да ще си намеря човек със сигорност за началото и да не са 200 но 100 кошера мисля да купя Еми Ще се Уча никои не се е родил научен Благодаря много за съвети ТЕ

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Бургас
    Желаната от теб бройка е много сериозна работа,не толкова с възможността да ги закупиш ,колкото с възможността да ги гледаш. Съвети и мнения ще получиш ,но сам не можеш да се справиш с такъв обем работа, а да намериш компетентни хора да ти ги гледат не е лесно.Когато започвах и аз си мислех че е проста работа,те си събират мед а ти им го взимаш, и след като загубих няколко семейства, и три години гледах пчели а си купувах мед , започнах да чета и да питам.И колкото повече научавам,толкова повече разбирам колко оше не знам.Ако започнеш с по-малка бройка ще изгубиш време да осъществиш желаното , ако започнеш с много ще загубиш и повече време, и повече средства.Но трябва първо да разбереш дали ще заобичаш това занимание,защото пчеларството не е просто занаят или бизнес.Желая ти успех.

  5. #5
    Наистина и с пчеларство не е лесно- мен лично ме убива само жегата ! Ако реша тоя проблем - супер но ???

  6. #6
    Колега хубаво си решил само недей да копуваш кошери на един колега който продава горе доло тази бройка. И правилно казват колегите започни с по малка бройка. Но все пак ти си знаеш възможностите и щом може да платиш на хора да ти ги гледат. И все пак поговори си с някой стар пчелар примерно от твоето село сигурно има някой (и ходи по често на пчелина) иначе ще наливаш пари пък ще чуваш приказката тази година е слаба нямат и все ще си назад
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Щом е решило момчето не му чупете кахъра,той си знае най-добре а и един колега повече, не е зле.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    04.12.2012
    Мнения
    14

    Поведение на пчелите през Зимата

    Здравейте колеги!На 27 и днес 28 температурата в Бургас е около 10-12 макс.Пчелите започнаха да излизат ,след 10 мин. под прелката ,долу на земета до кошера имаше 20-30 пчели които едвам помръдваха ,даже и да жилят нямаха сили ,прибрах ги в кофичка и ги взех в жилището ,след не пове4е от 10 мин.те се съживиха и ги пуснах.Ако някой знае нещо по въпроса нека сподели за това им поведение?
    * Науката е великолепно нещо, ако човек не е принуден да изкарва хляба си чрез нея. Всеки трябва да печели препитанието си, след като избере професия, за която е сигурен, че е в състояние да овладее. Само когато не сме длъжни да даваме отчет някому, можем да намерим радост в научните занимания.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Ей новобранец,смръзнали са се пчелите.Можеш да ги стоплиш и с дъха си щом толкова ти е мило ,а не да ги носиш чак вътре в къщи.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •