Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 34 от 50 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 331 до 340 от общо 494
  1. #331
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ако разширяваш с ВО не е излишно и малко сиропец за да градят по бързо.Аз бих поставил ВО директно в средата.След 5-6 дена до нея друга..и така до запълване на плодника.

  2. #332
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    За да получиш точен отговор задай коректно въпроса. При толкова оскъдна информация, каквато и препоръка да дам все ще сгреша.

  3. #333
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    За да получиш точен отговор задай коректно въпроса. При толкова оскъдна информация, каквато и препоръка да дам все ще сгреша.
    Почти уцелих броят на рамките ,сигурен бях ,че са 4 :D

  4. #334
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Цитат Първоначално публикувано от TeodorTodorov
    Пчелите са на 4 рамки
    А за лентите нормално ли е ?
    Да ги поставиш или да ги махаш попита ?Забеляза ли акар(евентуално разчопли търтеевото пило и разгледай за тях и там )

  5. #335
    Наблюдател
    Регистриран
    21.04.2013
    Мнения
    21
    Извинете ме за лошото обяснение wink;
    Имам отводка от 4 рамки и аз сам добавил още 4 стари изградени. Трябва ли да храня? Сложих лентички защото видях много търтиево пило и лентите раздразниха много пчелите. Това нормално ли е?

  6. #336
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Така. Хайде да започнем отначало. 4 рамкова отводка разширяваш с 4 рамки. Неее. Разширява се по малко. Когато е изпълнила 4-те пити слагаш още една максимум две.После слагаш ленти защото си видял много търтеево пило. Не се прави така. Или питите ти имат много търтееви килийки, или майката нещо не е наред. Лентите се слагат за акара. Но първо информацията, която даваш е крайно оскъдна. Кога е направена отводката? майката стара или млада е и въобще има ли такава. Рамките колко от тях са със запечатано пило и колко с мед и прашец, има ли открито пило. Подхранване е необходимо ако отводката е новосформирана, защото в общия случай почти няма летяща пчела. Лентите дето си ги сложил какви са. Нормално е да "скачат на мръвка" все пак им слагаш отрова.
    В един пост бях писал, че много е трудно да отговориш на въпроса "имам едни пчели какво да ги правя". В случая въпроса е точно такъв. Когато искаш да получиш коректна помощ не си пести буквите, напиши какво точно е положението и какво не знаеш и почети малко книжките. Те са много важен източник на първоначална теоретична подготовка. но не само чети отгоре отгоре. Опитай се да вникнеш в това, което авторите са искали да кажат. Аз като млад пчелар съм ги прочитал по няколко пъти за да вникна в нещата и да се усъвършенствам да намаля до минимум грешките. Останалото се учи с практиката, но нямаш ли основата, нищо не става.

  7. #337
    Наблюдател
    Регистриран
    21.04.2013
    Мнения
    21
    Така отводката я взех началото на май (преди няколко дни)по съвет на пчеларя от който ги взех сложих лентите sadsmile; Също така и другите 4-ри рамки sadsmile; Надявам се че не съм згрешил много
    Намерих доста мъртви търтей на входа да не би да е от лентите? Благодаря ви много за отговорите извинете че не обяснявам подробно но все още не разбирам много и незнам какво да питам точно

  8. #338
    Аз лично мисля че стартовит или форсатом или некви подобни боклуци не влияят на нищо - единствено ефекта идва от това като вкарваш тези лайна със сироп по 1:1 и литър или два ! Другото и плащаш некви измишльотини - за които не знаеш какво съдържат с този жесток контрол на пазара - могат да ти продават и чиста водичка!

  9. #339
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2013
    Мнения
    45
    Пчеларски район
    Драгалевци
    Здравейте,имам въпрос.Цяла седмица дават да е с много дъжд,като прогноза.Питането ми е дали ще е нужно да подхранвам при положение,че имат запаси окло 6кг. мед,пита с нектар и медови венци над пилото ?Благодаря предварително.

  10. #340
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    То превалява по 1 час на ден максимум през останалото време пчелите си работят, а при мен гледам вали и пчелите пак си излизат.

 

 
Страница 34 от 50 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •