Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 50 ПърваПърва ... 313940414243 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 494
  1. #401
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Иска си отвари,а не сиропи.Как казва проф. от Хасково "Грешно е да се дава сега само мед даже и във вид на медена уда".
    Не знам на кого казваш проф. от Хасково, но тънкостта на пчеларския занаят минава през главата. И ще се обоснова за разлика от теб. Та, пчеларя Друмев, трябва да познава същината на пчелната физиология, на тази база, съпоставяйки особеностите на района, климатични особености, породи пчели и ред други специфични особености, да съумее да приложи такива манипулации, че да извлече максимума от семействата си, а не на сляпо, на принципа този казал, онзи рекъл.

  2. #402
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не знам на кого казваш проф. от Хасково, но тънкостта на пчеларския занаят минава през главата. И ще се обоснова за разлика от теб. Та, пчеларя Друмев, трябва да познава същината на пчелната физиология, на тази база, съпоставяйки особеностите на района, климатични особености, породи пчели и ред други специфични особености, да съумее да приложи такива манипулации, че да извлече максимума от семействата си, а не на сляпо, на принципа този казал, онзи рекъл.
    Това е вярно,но при едно натравяне трябва и да си готов да издържиш.Аз ползвам пелин и да знаеш съм доволен.
    п.п.Сметката до сега не ми е излизала до 6-7 дена дано тая година съм ги намалил.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #403
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Това е вярно,но при едно натравяне трябва и да си готов да издържиш.Аз ползвам пелин и да знаеш съм доволен.
    п.п.Сметката до сега не ми е излизала до 6-7 дена дано тая година съм ги намалил.
    Сметката винаги е крива, тъй ми рече преди време модернизатора от страната на чудесата.

  4. #404
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Сметката винаги е крива, тъй ми рече преди време модернизатора от страната на чудесата.


    Мани го тоя и той почна да се показва като другите само по избори.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #405
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    При мен (не при нас) глад няма, въпреки топлата зима, но за това пчеларя има пръст. Аз, вместо да наливам сироп от мед, ще разпечатвам наред през почивните дни. Вчера погледнах набързо две - три семейства. Много люпещо пило. Започнали са ударно да вкарват нектар, освен прашец, поради което се налага да ги принудя да преработят и останалия им зимен запас.
    И аз въртях рамки цял ден,на края деня не стигна и останаха 11 кошера.При тях мисля да пробвам по мързеливия вариант и без много да отварям да завъртя корпусите.Прелката ще отиде от зад,но ще я затворя и да останат само на долна.

  6. #406
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Медения сироп го вземат и в пробити, и в непробити пликчета. Една дупчица от игла наистина ускорява нещата и на следващия ден 500 мл бяха изчезнали. Достраша ме да сложа толкова рано основа и другата седмица ще ги проверявам как градят при подаване на меден сироп.
    Медец

  7. #407
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Медения сироп го вземат и в пробити, и в непробити пликчета. Една дупчица от игла наистина ускорява нещата и на следващия ден 500 мл бяха изчезнали. Достраша ме да сложа толкова рано основа и другата седмица ще ги проверявам как градят при подаване на меден сироп.

    Загубил си вече една рамка.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #408
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Към по-опитните!Сладката вода при топенето на восъка която остава,макар и с трохи от восък,може ли да я ползвам в сироп?

  9. #409
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Към по-опитните!Сладката вода при топенето на восъка която остава,макар и с трохи от восък,може ли да я ползвам в сироп?
    Можеш, но трябва да добавиш и захар, ако е много слаба концентрацията.

  10. #410
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    А, ХМФ няма ли?

 

 
Страница 41 от 50 ПърваПърва ... 313940414243 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •