Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 47 от 50 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 461 до 470 от общо 494
  1. #461
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Velchev Виж публикацията
    Относно подхранването:От 20 .03.започнах през ден два да им давам по 200-300 мл.литра сироп с витамини.На два ,които бяха по-слаби им сложих питки-имах две останали от Февруари и вчера прегледах 5-6 семейства.Интересното е ,че тези с питките се изравнили по сила с другите.Започвам да си мисля ,че е по-добре с питки с витамини отколкото сироп.
    Питките са много по-концентрирана храна от сиропа.Сиропа при ниски нощни температури изстива и приема му спира до затопляне на следващия ден.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #462
    Наблюдател
    Регистриран
    14.03.2017
    Мнения
    14
    Точно за това Колега ,си мисля ,че е по-добре питки.Най-малкото няма опасност да блокират майката.

  3. #463
    Наблюдател
    Регистриран
    14.03.2017
    Мнения
    14
    Тая година времето е толкова променливо,че доказва с пълна сила ,че написаното в дебелите книги не винаги се оказва най-правилния подход.Какво имам впредвид: сироп не се дава при нощни температури по-ниски от 10 градуса...ми то като гледам това няма да се случи по-рано от 01 .05. ДО тогава при мен рап ицата е на прецъфтяване.То не остана време за сироп.

  4. #464
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Velchev Виж публикацията
    ...То не остана време за сироп.
    Тъкмо ще икономисаш работа и средства!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #465
    Наблюдател
    Регистриран
    14.03.2017
    Мнения
    14
    Точно така ще стане.

  6. #466
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Velchev Виж публикацията
    Относно подхранването:От 20 .03.започнах през ден два да им давам по 200-300 мл.литра сироп с витамини.На два ,които бяха по-слаби им сложих питки-имах две останали от Февруари и вчера прегледах 5-6 семейства.Интересното е ,че тези с питките се изравнили по сила с другите.Започвам да си мисля ,че е по-добре с питки с витамини отколкото сироп.
    А тия слабите, за които говориш, дали не са били със запечатано пило пред излюпване? Заблуждаваш се! Просто развитието им е стартирало по-късно и увеличения обем, не е в следствие на твърдата храна.

  7. #467
    Наблюдател
    Регистриран
    14.03.2017
    Мнения
    14
    Аз не казвам ,че броя на пчелите е еднакакъв ,по пило са равни.

  8. #468
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Velchev Виж публикацията
    Тая година времето е толкова променливо,че доказва с пълна сила ,че написаното в дебелите книги не винаги се оказва най-правилния подход.Какво имам впредвид: сироп не се дава при нощни температури по-ниски от 10 градуса...ми то като гледам това няма да се случи по-рано от 01 .05. ДО тогава при мен рап ицата е на прецъфтяване.То не остана време за сироп.
    Слагам вечерта сироп, на следващия ден температурата 7-8 градуса, дневна. До вечерта сиропа вдигнат до капка. Та...слагай и не бой се.

  9. #469
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Ех!Преди 50 години имаше някаква цикличност и очертано времетраене на сезона,пък и тогава не са сяли рапица.

  10. #470
    Наблюдател
    Регистриран
    21.03.2020
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Пловдив
    Купих питки протеинови с бирена мая и витамини.Мнаго е харесват ядът е с охота макар ,че има мед достатъчно. Слагам хранилката със сироп направо върху рамките. И той отива.

 

 
Страница 47 от 50 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •