Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 40 от 50 ПърваПърва ... 303839404142 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 391 до 400 от общо 494
  1. #391
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Пуснах една проба за подхранване с меден сироп 1:1 да видя какво ще стане. Чудех се как да го подам този сиропец и реших да го налея в пликчета, по 500 гр, завързани, оставени върху рамките на магазина и покрити с плат. Покрих ги допълнително, защото бях оставил кофата с пакетчетата на слънце да хване температура и като вдигнах капака миришеше много силно на мед та ме достраша да не стане некой фал. Не съм дупчил пликчетата и след ден още не ги бяха пробили, само ги лазят и явно още се чудят как да го подкарат тоя найлон.
    И внимавай да не се спукат пликчетата. Преди 2-3 години Бърз обясни как ги храни с пликчета. Опитах и аз, но няколко се спукаха. Беше края на лятото и при така течащ сироп от тях кошери... Повече не съм слагал пликчета.
    I

  2. #392
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    И внимавай да не се спукат пликчетата. Преди 2-3 години Бърз обясни как ги храни с пликчета. Опитах и аз, но няколко се спукаха. Беше края на лятото и при така течащ сироп от тях кошери... Повече не съм слагал пликчета.
    I
    Напълних едно пликче с водичка, боднах го с игла да видя за колко време си изтича и за час изчезна половината. И за това рекох да ги не дупча + съм ги сложил в магазина та ако пръска на някъде да има какво да пообере от течността. Сега ще погледна и мненията на Бърз да сверя часовника.
    Винаги съм се чудел как всяка година на изложението е пълно с хора, които мъкнат хранилки и ето защо била цялата работа - искаш да сипеш нещо и трябва да има къде.
    Медец

  3. #393
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    И аз ги почнах с една тайна отвара.
    https://youtu.be/7l673aifaLs За 2 часа дръпнаха по 300-400г,че им сложих и привечер допълнително.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #394
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    И аз ги почнах с една тайна отвара.
    https://youtu.be/7l673aifaLs За 2 часа дръпнаха по 300-400г,че им сложих и привечер допълнително.
    Те, пчелите ти като не са свикнали на толкова манджа, са си рекли: Грабете, грабете сестрици, че днеска има, утре - няма. Да не ги презобиш с тая двойна дажба, ей!

  5. #395
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Те, пчелите ти като не са свикнали на толкова манджа, са си рекли: Грабете, грабете сестрици, че днеска има, утре - няма. Да не ги презобиш с тая двойна дажба, ей!

    Незнам как е при вас,но при нас такъв глад никога не е било.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #396
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Незнам как е при вас,но при нас такъв глад никога не е било.
    При мен (не при нас) глад няма, въпреки топлата зима, но за това пчеларя има пръст. Аз, вместо да наливам сироп от мед, ще разпечатвам наред през почивните дни. Вчера погледнах набързо две - три семейства. Много люпещо пило. Започнали са ударно да вкарват нектар, освен прашец, поради което се налага да ги принудя да преработят и останалия им зимен запас.

  7. #397
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Тази година изобщо не им сложих питки. Предната зима, при наличие на питки, умряха 12 броя от 50. Тази зима, без питки, умряха 3 броя от 40. Третирането за акар е еднакво. Разправията с питките май не си струва, като че ли е по-добре да ги държа с добър запас от мед. Поне такава ще е политиката за следващата зима. По-мързеливо е.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #398
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Тази година изобщо не им сложих питки. Предната зима, при наличие на питки, умряха 12 броя от 50. Тази зима, без питки, умряха 3 броя от 40. Третирането за акар е еднакво. Разправията с питките май не си струва, като че ли е по-добре да ги държа с добър запас от мед. Поне такава ще е политиката за следващата зима. По-мързеливо е.
    Както се казва: Година с година не си приличат! Не мисля, че смъртността е критерия, по който трябва да съдиш за подхранването, но ти си знаеш.

  9. #399
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    При мен (не при нас) глад няма, въпреки топлата зима, но за това пчеларя има пръст. Аз, вместо да наливам сироп от мед, ще разпечатвам наред през почивните дни. Вчера погледнах набързо две - три семейства. Много люпещо пило. Започнали са ударно да вкарват нектар, освен прашец, поради което се налага да ги принудя да преработят и останалия им зимен запас.


    Иска си отвари,а не сиропи.Как казва проф. от Хасково "Грешно е да се дава сега само мед даже и във вид на медена уда".
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #400
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Тази година изобщо не им сложих питки. Предната зима, при наличие на питки, умряха 12 броя от 50. Тази зима, без питки, умряха 3 броя от 40. Третирането за акар е еднакво. Разправията с питките май не си струва, като че ли е по-добре да ги държа с добър запас от мед. Поне такава ще е политиката за следващата зима. По-мързеливо е.
    Колкото и да не искаш да ме четеш,рано или късно ще разбереш,че съм бил прав.Оправили оградата?Аз още не съм и почнаха да работят на обратно.Пилото отзадзе им е,а меда до прелката.Повече жокери нема да има да знаеш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 40 от 50 ПърваПърва ... 303839404142 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •