Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 50 от 50 ПърваПърва ... 40484950
Резултати от 491 до 494 от общо 494
  1. #491
    Наблюдател
    Регистриран
    19.04.2023
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    Ловеч
    Времето е доста топло за сезона и се чудих дали да не сложа захаросан мед на семействата, за да не си изяждат запасите. Искам да попитам как точно да го дам, защото до сега съм давал директно мед, а само готови питки от магазина. На места срещам, че трябва да се смесва с пудра захар или нещо друго.

  2. #492
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от nnaydenov Виж публикацията
    Времето е доста топло за сезона и се чудих дали да не сложа захаросан мед на семействата, за да не си изяждат запасите. Искам да попитам как точно да го дам, защото до сега съм давал директно мед, а само готови питки от магазина. На места срещам, че трябва да се смесва с пудра захар или нещо друго.
    А ако искаш си правиш питка от мед и пудра захар месиш овъртиш всичко с мед и пудра навсякъде лепне но пчелите ще са доволни слагаш я над тях и назад.

  3. #493
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от nnaydenov Виж публикацията
    Времето е доста топло за сезона и се чудих дали да не сложа захаросан мед на семействата, за да не си изяждат запасите. Искам да попитам как точно да го дам, защото до сега съм давал директно мед, а само готови питки от магазина. На места срещам, че трябва да се смесва с пудра захар или нещо друго.
    Според мен най-добре и определено най-чисто е в разфасовъчни пликчета, от 2 или по-добре 3литра, разстилаш го все едно е питка и за по-сигурно го дупчиш с вилица тук-там. Ако са много отслабени семействата по-добре питка, поне при мен де, и то с моя мед(слънчоглед), инак си умират от гладна смърт, нищо че имат мед над главите. За нормалните семейства няма проблем, може и да не дупчиш, даже питат за още

  4. #494
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Цитат Първоначално публикувано от nnaydenov Виж публикацията
    Времето е доста топло за сезона и се чудих дали да не сложа захаросан мед на семействата, за да не си изяждат запасите. Искам да попитам как точно да го дам, защото до сега съм давал директно мед, а само готови питки от магазина. На места срещам, че трябва да се смесва с пудра захар или нещо друго.
    Много внимавай, каква пудра ще сложиш! Често пъти я смесват с нишесте или брашно или с нещо друго, което да предпази от слепване на буци! За пчелите може да е фатално!

 

 
Страница 50 от 50 ПърваПърва ... 40484950

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •