Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 37 от 50 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 361 до 370 от общо 494
  1. #361
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Според мен най добрата помощ е затопляне и храна за такива слаби семейства.Или взимане на пита с пило от друг кошер,но тази процедура дали си струва.
    E ,той Цеко ти го писа ама ....По това време ,аз покривам майката с клетка и стръсквам на прелката рамки от силни семейства.След няколко часа проверявам.В зависимост от резултата ,или я освобождавам или стръсквам още рамки.

  2. #362
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    E ,той Цеко ти го писа ама ....По това време ,аз покривам майката с клетка и стръсквам на прелката рамки от силни семейства.След няколко часа проверявам.В зависимост от резултата ,или я освобождавам или стръсквам още рамки.
    По това време не преобладават ли старите пчели по питите, които после се връщат обратно?

  3. #363
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    По това време не преобладават ли старите пчели по питите, които после се връщат обратно?
    Да ,така е .Затова се налага повторение на процедурата /не винаги/.Които останат са млада хубава ,работна ръка.

  4. #364
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    E ,той Цеко ти го писа ама ....По това време ,аз покривам майката с клетка и стръсквам на прелката рамки от силни семейства.След няколко часа проверявам.В зависимост от резултата ,или я освобождавам или стръсквам още рамки.
    За какво покриваш майката с клетка? Младите пчели няма да и навредят. Миналата година редовно стръсквах пчели пред по слабите отводки и нито една майка не е пострада. Повечето колеги процедират да помагат с пило, но на мен ми е по лесно да стръсквам пчели. Даже тази година така и обединих осиротялото, като го стърсих вечер при друг кошер без никакви клетки.

  5. #365
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    За какво покриваш майката с клетка? Младите пчели няма да и навредят. Миналата година редовно стръсквах пчели пред по слабите отводки и нито една майка не е пострада. Повечето колеги процедират да помагат с пило, но на мен ми е по лесно да стръсквам пчели. Даже тази година така и обединих осиротялото, като го стърсих вечер при друг кошер без никакви клетки.
    Покривам я за да мога да си пия спокойно бирата.


    Подсилването със запечатено пило е супер.Една -две рамки правят чудеса ,но трябва в подпомаганото семейство да има пчели да го топлят.Практикувам го на по -късен етап.

  6. #366
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ти си знаеш най добре. Аз даже като вадех меда, взема целия корпус и го нося пред отводката и тръскам всичко там, то там няма много млади пчели, ама от 1 корпус 1 пита остане в отводката.

  7. #367
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Ти си знаеш най добре. Аз даже като вадех меда, взема целия корпус и го нося пред отводката и тръскам всичко там, то там няма много млади пчели, ама от 1 корпус 1 пита остане в отводката.
    Може би зависи точно как се прави.Аз слагам лист стиропор на нивото на прелката.Като ги стръскам върху него ,всичко живо се юрва вътре.Знам ли.Страх ,лозе -пази.По това време майката струва ,над сто кинта.

  8. #368
    Наблюдател
    Регистриран
    04.07.2012
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Димитровград
    Тъй както си говорим за подхранване и понеже все още уча тънкостите на пчеларството искам да питам ,как процедирате ако времето се задържи дълго скапано -с валежи , с облаци и вятър и пчеличките стоят в кошерите,топлят пилото и не събират нектар ами ядат готовия мед Подхранвате ли,трябва ли да се подхранва или чакаме слънцето да ни огрее
    Този пост е редактиран от Митаче; 17.05.2016 в 12:54. Причина: Правопис
    Митаче

  9. #369
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Трябва да се подхранва с малки дози. Но само ако има простор за мама, да осеменява. Ако не е така ще трябва стълба.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #370
    Здравейте, аз ще напиша какво правя и се надявам да има добри хора, които да ме посъветват дали е добре....
    На 04.07. придобих 12 кошера, 8 рамкови многокорпусни.Семейството е на 8 рамки, майката е татуирана със синьо, т.е. миналогодишна. На 05.07. подхраних със 500 гр. 1:1 захарен сироп. На 07.07. нямаше и следа от него във нито една хранилка. Пак подхраних. Смятам да сложа втори корпус със две основи и преградна пита и да продължа да подхранвам?

 

 
Страница 37 от 50 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •