Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 50 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 494
  1. #341
    Наблюдател
    Регистриран
    21.05.2014
    Мнения
    3
    Колеги давайте съвети, казосът е следният
    Взех готови питки за подхранване, но не бях се консумтирал с моят пчелар, който подхранса с мед в хранилката. Посъветваме че не е много полезно да се разпечатва възглавницата за да се сложат въпросните питки, защото пчеличките са уплътнили здраво, а ни чака още месец зима. Та въшросът ми е може ли да се сллжи тази кърмова мада в хранилките на пчелите? По пътя на логиката щом вземат меда би трябвало и това тесто. Споделете и вие колеги как виждате нещата

  2. #342
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ако нямат запаси отваряй смело и слагай питки. В хранилката и да слагаш няма никакъв смисъл трябва да е доста топло да могат да стигнат до там. Това ти го е казал някой стар пчелар те опаковат кошерите все едно е бебе да не изстине и на края умре от глад.

  3. #343
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Махаш хранилката и на нейното място слагаш пакета, като предварително го надупчи с вилица.Но не е проблем да махнеш таванката. Сега е топло
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  4. #344
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Да попитам за меда от рапицата, може ли да се направи нещо за да не се захаросва и с него да се подхранват нови отводки ?
    Няма значение че може да излиза по скъпо от другите храни.
    Съжалявам ако някъде е писано из темите.

  5. #345
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И аз имам 2 тенекии рапица и ми казаха че няма проблем да подхранвам с него пролетта.

  6. #346
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    И аз имам 2 тенекии рапица и ми казаха че няма проблем да подхранвам с него пролетта.
    Мерси Ник_м !
    Имам 8 кошера с пчели(от миналогодишни отводки) и ми се иска да ги умножа, и понеже около пчелина е засято с рапица ...та притеснението ми е ако храня отвотдките с рапичен мед те няма ли да го складират и той да се втдвърди?

  7. #347
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Нека пак да попитам по опитните пчелари
    ...ако подхранвам отводки с рапичен мед те няма ли да го складират и той да се втвърди?

  8. #348
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Нека пак да попитам по опитните пчелари
    ...ако подхранвам отводки с рапичен мед те няма ли да го складират и той да се втвърди?
    Нали ще ги подхранваш, ще слагаш по малко. Като го вземат ще сложиш пак. Този мед пчелите ще го ползват за храна сега, няма да трупат запаси от него. Така няма да изразходват и от запасите си в гнездото.

  9. #349
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от Валтер Желязков Виж публикацията
    Нали ще ги подхранваш, ще слагаш по малко. Като го вземат ще сложиш пак. Този мед пчелите ще го ползват за храна сега, няма да трупат запаси от него. Така няма да изразходват и от запасите си в гнездото.
    Мерси Валтер,въпроса ми по точно е за времето когато се правят отводки и тяхното подхранване?
    не за наближаващата пролет,но предполагам че това важи и за тогава

  10. #350
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Продай меда, купи си захар и подхранвай отводките със захарен сироп. Подхранване на отводки с мед през активния сезон само с пити, ако правиш меден сироп рискуваш нападения. Ако слагаш захаросан може да се разтече и пак рискуваш с нападения. Със захарния сироп няма проблеми, не мирише, ще внимаваш само да не разливаш по кошера.

 

 
Страница 35 от 50 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •