Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 50 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 494
  1. #121
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    3
    Здравейте колеги.
    Щях да си правя питки за подхранване,но меда,който бях отделил за направата не беше кристализирал, има и лек вкус на вкиснато.Дали да го използвам за направата на питки с пудра захар или да го изхвърля.

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Може, стига да не застудее, за да могат по-често да се облитат. Иначе може да се подрискат. Извинете за израза.

  3. #123
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58

    До Erolff

    Аз не бих го дал на пчелите тоя прокиснал мед. Ти би ли консумирал развалена храна само за да не я изхвърлиш? Освен това се поразрови в болестите по пчелите и виж до какво може да доведе консумацията .Желая ти успех.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Обикновено ако има незапечетан мед и не е покрит от пчелите, той също вкисва, но пролетта си го изконсумират пчелите без проблем. Според мен. Всеки си решава сам.

  5. #125
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Ще ви споделя моят начин за подхранване . Ползвам го тази зима имисе струва доста удачен ! В покривната табла съм пробил отвор 55 мм. , като отдолната страна с такер съм приковал метална мрежа за мухи а отгоре извъртащосе пластмасово капаче . Поставената питка върху мрежичката е около 100 гр. , като затварям капачето . Храната стига за 5 дни , но при поставянето и несе отваря кошера , и ако човек е при пчелите всеки ден (като мен)това не е проблем ! Ако се ползва обърната пластмасова чашка и по-голям отвор храната ще е доста повече и за по-дълго ! wink;
    Невсичко с две бузи е лице !

  6. #126
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Колега,само да попитам-ако кълбото е изместено встрани,и не е точно под отвора дали ще е удачен този начин?

  7. #127
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Ако кълбото не е под отвора , значи някъде встрани от него има мед .....! :D
    Невсичко с две бузи е лице !

  8. #128
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58

    отговор

    Може да има ,а може и да няма. Понякога семейство може да умре от глад и при наличие на доста мед в кошера.Това се случва при развитие на пило и последващо повратно застудяване.Тогава сем. може да умре на пилото.

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Моя начин е следния.Въпреки наличието на добро количество мед (около 12кг мед на кошер)аз им поставих питки от мед и пудра захар.Питките са над 1кг и са разточени колкото рамки (8-10) има в кошера.Те са увити в тензух и поставени върху рамките следва найлон, платно и покрива.Всички знаем че след като семейството започне развитие температурата в кошера се вдига и се получава конденз.Питката попива конденза и по този начин отстранява излишната влага от кошера.В същото време,поемаики влагата тя омеква и по лесно се приема от пчелите.Следващото хранене ще е в края на февруари като в питката добавя прашец и в същото време разпечатвам пита с мед.

  10. #130
    ANIBAL
    Guest
    Моите поздравления Алексей!!!
    Ето това се случва когато им дадеш питки или тесто/твърда храна/.Това е нещото ,което много от нас не допускат.Браво на теб.Много опасения и рев за нищо.Щяло да умре семейството, когато се пробуди с тесто.Щото пилото искало много ядене.Почваш вече да ме удивляваш със своята оригиналност.Приеми отново моите поздравления за професионалното мислене и обяснение.Ползата от твоето начинание е безспорна.Ранното пробуждане на семейството има положителен ефект върху целия изход от зимуването.Тази храна е достатъчна за усилване на животоспасяващите нагласи на семейството.Не мисля,че има някакво негативно отражение.Условията на нашата страна го позволява.Искам само да допълня,че и кошера трябва да отговаря за това.Все пак е важно за безпроблемното поднасяне на храната.И конструкциите на кошерите трябва да са пригодени за това.Ще допълня още,че има и още допълнения към такива неестествени операции.Нещо от рода на затопляне на кошера отвътре.Има отдавна известни практики по това.Целта е развитие на семейството за прихващане на първите паши от природата.Много от нас ги е страх да постъпят така.Но аз знам от опит ,че си струва.Поне в разнообразието на продекцията.

 

 
Страница 13 от 50 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •