Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 50 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 494
  1. #111
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
    Токо ,не става въпрос за блеене.А за случайност.
    И Евгени е зазимил семейство добре.Но е вече без него.Добре е да има частица от твоето подхранване.За да сверим обичайното с различното.Нека да обсъдим твърдата храна, като подбуда.Нейното предимство и приложение.Периодите, когато го прилагате.Искам вашите практики.Тия на някой си дето го няма сред нас са само ориентир.Не са правило.Премълчалите своите дейности нямат право да дават определения.Могат само да задават вапроси.
    В пчеларството мисля случайности няма/И не иде реч за Евгени говоря по принцип.
    Относно подхранването, кога е нужно съм цитирал и е удебелено. Ако запасите са недостатъчни или няма ранна паша.Моето подхранване е аналогично справка първите ми постове.Относно нуждата от вода,когато са в относителен покой им трябва по малко поради малкото пило.
    При подходяща трайна външна температура нещата стават други, както подхранването така и развитието.

  2. #112
    ANIBAL
    Guest
    Имал ли е някой кошер, семейството в който е останал далече от медовите запаси?Всъщност, защо семейството остава далече от запасите си?Мисля,че това е в пряка връзка с подхранването.Макар да има различен смисъл в различно време.

  3. #113
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Остава поради продължително застудяване просто студа е сварил кълбото на пити без мед и не може да се премести. Друга причина не си оставя пилото и пак поради същата причина не е в досег с меда.За избягване на този проблем се слагат медени питки над гнездото.
    А най-добре е да се подготви семейството с медови запаси навреме и правилно разположени.

  4. #114
    ANIBAL
    Guest
    Да значи и аз мисля така.Но ще допълня,това се случва и при значителен подмор.Когато крайни пити с пчели загиват.Дали, защото са сковани от студ или заради други причини.Случва се и когато кълбото се пределя.Например при облитане,внезапна студена вълна променя положението.Тогава те се прибират много бързо и не се обединяват ,а остават встрани от основното кълбо.Това с пилото е вариант касаещ по-късен етап.Такива случай има много.Затова говорим за подхранване.Аз лично в този най-ранен период, когато е извън времето на нормалното появаване на пило-До края на януари,ползвам тесто.След това нещата се променят много бързо.Моите пчели не зимуват на пълномедни пити.

  5. #115
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    С каква с-ма кошери работите колега Желев?
    Working....

  6. #116
    ANIBAL
    Guest
    Системата е комбинирана,но мисля да я подобрявам.Основно гръбнака е МК система.Това което е не ми харесва.

  7. #117
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
    Системата е комбинирана,но мисля да я подобрявам.Основно гръбнака е МК система.Това което е не ми харесва.
    Нещо Г.Н.Гърдев, Ст.Д.Стефанов или...Родна воя, Еко воя....? По-екстравагантно, искам да кажа!

  8. #118
    ANIBAL
    Guest
    Не ,не съм толкова изтънчен.Като повечето от нас съм.Но ситемите са повече от една.Смесвам ЛР и фарар и ДБ.Има изменения в някои моменти.

  9. #119
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Останах с впечатление, че сте от столицата! И там пчеларите се познават - да не общувате с Мл.Котларски? Напоследък чета, че той май прави подобен кошер. Не мога да го коментирам, защото просто не съм му обръщал внимание!
    Working....

  10. #120
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
    Не ,не съм толкова изтънчен.Като повечето от нас съм.Но ситемите са повече от една.Смесвам ЛР и фарар и ДБ.Има изменения в някои моменти.
    Когато човек изменя и комбинира системи стига до извода , че най-доброто е ДБ ! :D :D :D
    Невсичко с две бузи е лице !

 

 
Страница 12 от 50 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •