Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 25
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112

    СЛАБИ ОТВОДКИ

    Купих си 20 отводки ДБ на 4 рамки 25 юни и досега не се развиват.Пашата изключително намаля не е валяло от 2,5 месеца дъжд.Започнах да ги подхранвам с захарен сироп 1;1 с стартовит и чист мед.Маиките не снасят яица.Има пило само на 1 пита.Сложил съм им по 2 изградени пити но не ги и поглеждат.Какво да правя оттук нататък.Имам вече притеснения дали ще оцелеят.А като муха покриват 2,5 рамки.Мисля че това е доста малко.Моля помагаите колеги

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    12.01.2012
    Мнения
    62
    Кога започна да ги подхранваш, звучи сякаш да е от скоро? Трябвало е да ги почнеш с подхранване веднага щом си ги взел. Сега продължавай с храненето и темпът на яйцеснасяне бавно ще се увеличи. Още повече, че пчелата е малко и няма начин в този сезон да имаш две пити и половина с пчела и 2-3 пити с пило ако не си ги хранил редовно.
    Търпение и редовно хранене и ще направят поне по 8 рамки до края на Август.

  3. #3
    Сироп ! Всеки ден или през ден. Сложи и стартовит, помага. И не ги наричай мухи, ако искаш и в бъдеще да се разбирате !
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Търпение и редовно хранене и ще направят поне по 8 рамки до края на Август
    До края на август няма как да станат на 8 рамки. Ще станат на 5-6 рамки, но наистина трябва всеки ден или най-много през ден да им даваш 100-200 мл рядък захарен сироп.
    Към края на август ще сгъстиш сиропа, за да могат да се запасят за зимата. Определено до зазимяване ще запълнят един корпус с пчели. Но ще е трудна зима.
    Тодор Тодоров

  5. #5
    Същото е положението и при мене с отводките както при колегата n_markov. Моите са на 5 рамки и имат по 1 рамка запечатано пило и по 1 открито пило и петте рамки са покрити с пчели. Подхранвам с сироп 1:1 дано успеят до края на август да станат на поне на 7 рамки. Опитен пчелар ми каза да забравя вече за разширението и се обезкуражих. Дали е така?

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    За развитието на семействата е необходим и прашец.В тази жега малко ме съмнява прашеца да е в достатъчно количество.Така че се поогледайте дали пчелите вкарват прашец.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Ангеле, при нас е пълно, не спират да мъкнат прашец, въпреки сушата. Днес отварях да видя какво става, пълно е с пило.
    Георги Бодушки

  8. #8
    Прашеца сега е в изобилие, сега цъфтят всички зеленчуци.Пипер, домати, краставици .....Да не говоря че от Царевицата мъкнат на поразия

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    29.08.2011
    Мнения
    64
    Така е.Макар и жега, те си знаят работата.Просто им помагай със сиропец за да им е пълна масата
    Money never sleeps.

  10. #10
    Не забравяйте че в поилката сега е нужно, винаги да има чиста вода, и поилката да е винаги заредена.Сега имат най много нужда от вода.Следете и за акар и болести.Именно сега се проявяват различните гнилци, да опази бог някой да каже че е открил гнилец.Акарите сега са в пика на развитието си, така че времето за борбата с тях, може да се каже че настъпи.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •