Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1

    МЕДОНОСНА РАСТИТЕЛНОСТ С.ЛУКОВО

    Здравейте колеги ако има някой на близо до село Луково
    което се намира до Своге. Предлагат ми да купя вила там на добра цена ,искам да се превърне в пчелин но не знам има ли медоносна растителност и какви гори има до колкото
    знам в стара планина гората е широколистна ,но дали има акация или липа не знам ,ако някой е запознат с месността
    нека да сподели какъв медонос има и става ли за пчеларстване .

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98
    Здравей колега.Аз имам пчелин в Своге.По мой наблюдения в района на Луково трябва да има от всичко по малко..тоест достатъчно овошки за развитие на семействата(цъфтят през април),доста акация,която в добра година дава 1 магазин мед(цъфти след 15 май), ливадна паша през юни и юли, която е средна по сила.Произволни години се показва мана през юли, а през август и септември се зареждат сами за зимата ( не съм хранил никога есен) .Важно е от коя страна на реката е вилата, за да можеш да разположиш семействата на южен склон с ориентация изток (важно е).Дано съм помогнал,а ако имаш още питания не се притеснявай,мога дори да дойда до Луково.Поздрави и успех...

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    06.03.2011
    Мнения
    12
    Виждам ,че темата е доста отдавна, но моят мини пчелин също е в този район, близо до Своге. Има паша и то рано на пролет. Леска, върба, дрян, плодни дръвчета, малини къпини, което за мен е много важно. След това билки, мащерка здравец, ливадна метличина и какво ли още не. Може да не е много голям добива , но качеството е великолепно. Много акации има по цялото дефиле, но не е сигурно дали времето ще е подходящо, за това не съобразявам подбуждащото подхранване с тях.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •