Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 160
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    Срещнахме се с местните пчелари. Те казаха, че и друг път се е случвало нещо подобно, но те не смеели да се оплакват. Не знам откъде е този страх, но у мене го няма. Тръгвам с рогата напред, пък да видим какво ще излезе от цялата тази работа.
    Страхът в случая е съвкупност от липсата на желание и средства за борба, като към това добавим негативно отношение към институциите.С рогата напред е правилния подход, защото повечето замеделци са просто калкулатори за разходи и прогнозна печалба.Не се ли страхуват от загуби и ядове ще продължават с убиването на пчелите без да се впечатлят от постъпката си.Такива хора са вредители за пчеларите и трябва да се разглеждат като такива.

  2. #22
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    На практика аз съм принуден сега да вдигна врява до небесата, нищо че щетите ми са минимални. Ако не го направя сега, следващия път могат да ми изтровят 200 кошера.

    Тази вечер сме си обявили сбирка с пчеларите от региона, като идеята е да се договорим един друг да се предупреждаваме. След като кметството нехае, ще се опитаме да договорим с него ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да предупреждават поне един наш представител, а после ние ще си звъним един друг.

    Иначе възбудената от мене процедура си тече. За утре сутринта е сформирана официална комисия от няколко човека, които ще дойдат на пчелина да "събират доказателства". Транспорта ще е от мене, защото те имат лимит на бензина от само 40 литра на месец. Заплащането на изследванията в акредетирана лаборатория също ще е за моя сметка. Това обаче не е важно. Важното е друго - задействуваха се инстанции на много високо ниво и ако сега не постигна някакви наказания на виновни длъжностни лица - значи за в бъдеще ще могат да си развяват байрака както си искат. А това не трябва да се случва.

    Трябва да има поне един случай на наказан кмет в дадено село, а после този случай ще го разказваме на кметовете в другите села, където имаме пчелини. Ще ви държа в течение и вас, за да знаете как и вие да си търсите правата.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Вчера говорих с един работник от кооперацията в село и каза, че за тази година са свършили с пръскането.
    Нещо не ми се вярва много, слънчогледа или друго не се ли пръска за нещо?
    Някой запознат?

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Слънчогледа вече няма за кво да се пръска, другото възможно са бостаните, пръскат се няколко пъти за листна въшка и то в периода на цъфтене,което е голяма беля за нас.

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&...,d.Yms&cad=rja
    Колеги давам пример с тази наредба №8 и Чл.14 на Община Трявна. Все пак някъде нещо е записано и дано да се спазва. Че и тази година някой колеги ще изпищят.Аз преди три години пострадах с най силните си кошери.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&...,d.Yms&cad=rja
    Колеги давам пример с тази наредба №8 и Чл.14 на Община Трявна. Все пак някъде нещо е записано и дано да се спазва. Че и тази година някой колеги ще изпищят.Аз преди три години пострадах с най силните си кошери.
    На мен ми харесва като цяло духа на наредбата - ясно и категорично, без увъртания и йезуитски текстове с "вратички". И точно дефинирани санкции. Де да можеше всичките ни закони и наредби да са такива!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Може би това е един от начините Местната власт - дадена Община, да протегне ръка дори условно.В колко ли Български Общини присъства (Чл.14)?
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Отровени пчелни семейства в Добричко
    http://www.vbox7.com/play:0c3e15989d

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Отровени пчелни семейства в Добричко
    http://www.vbox7.com/play:0c3e15989d
    Тъкмо щях да ги хваля... Днес минах два пъти между Силистра и Добрич. Рапицата е "аха-аха и да цъфне" на 1-2 места я пръскаха и си помислих, че правят това за да не го правят "на цъфнало". Пръскаха със т.нар. "самоходни пръскачки" с рамена по 10-15 метра от ниско.
    На повече места пръскаха житото, но пак по земята. Овошните градини бяха все едно сняг е валял, тази седмица не видях пръскачки, за разлика от предната седмица.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Последните няколко ходения на село винаги виждам машини да пръскат рапицата. Какво е това пръскане през ден незнам а още е малка, представям си като цъфне какво ще става.

 

 
Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •