Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 160
  1. #141
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    http://www.syngenta.com/country/ru/r...rate-zeon.aspx
    "Класс опасности для пчел: 1 — высокоопасные для пчел пестициды." Какви ги пишат тия от Syngenta?
    Явно не си познават препаратите!Или пък само за Русия да ги правят опасни?
    Та, честито де! За пчелите дето удържат "фронта" без жертви.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #142
    Наблюдател
    Регистриран
    27.08.2012
    Мнения
    4
    Здравейте колеги!От доста време с голям интерес чета форума.Искам да ви разкажа днешното си приключение и ако може да ми дадете съвет как да деиствам в създалата се ситуация.Днес от 14 до 18 часа три самолета пръскаха рапицата,която е на 30 метра от кошерите ми.Както се досещате всичките ми кошери също бяха опръскани и то стабилно,както и кошерите на още доста колеги,който са в района.Веднага се обадих в растителна защита - Велико търново(0888254630 - Димитър Стоянов се казваше шефа,ако не се лъжа) От там ми казаха,че пръскането е незаконно,но нищо не могат да направят....От там отидох в полицията,който ми казаха въобще да не ги занимавам.След това се обадих на тел.112,където само приеха подадения сигнал от мен и....нищо.След това отидох и подадох жалба в прокуратурата,където подробно описах случея.След това отидох в общината и от там ми казаха,че незнаят за пръскането,даже се изненадаха.Заведох двама служители от общината до местното летище да се уверят с очите си.На летището имаше самолети,който презареждаха и много варели с отрова.Дори тези наглеци си миеха там варелите и ги изливаха по поляната.Неописуемо е.....Накрая се събрахме 15-20 човека и ги спряхме,без малко и до саморазправа да се стигне.Но казаха,че утре ще се върнат и продължават цял ден да пръскат.Та въпроса ми е какво да направя,към кого да се обърна - явно държавата е абдикирала от задълженията си.Направих снимки и клипове на това което ви разказвам.Утре ако имате интерес мога да кача да видите.Главатаря на тия изроди,дори отказа да каже с какво пръскат.

  3. #143
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Отиди във Фонд Земеделие и подай жалба до директора на областната дирекция "Земеделие" с копие до кмета на населеното място. Директора трябва да свика комисия и ако утре тази комисия е свикана и е на мястото на пръскането и се пръска ,какво ли ще стане.

  4. #144
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Утре и при нас ще пръскат рапицата, само че с наземна техника, въпреки че вече започна да цъфти. Днеска се обаждах на шефа на БАБХ -Видин и той прати негови хора да я видят, същите после се видяха с мен, казаха ми че още е на фаза "бутон" (това така и не го разбрах ????), че нямало някаква "плътност" (поради което нямали да разрешат за сега пръскането), но ме увериха че при пръскане щели да ни уведомят пак, точно кога ще бъде осъществено мероприятието и на дълго и нашироко ме убеждаваха колко "толерантни" към пчелите били използваните препарати..... После ми се обади отговорника на мероприятието и ми каза че пръскане все пак ще има и то ще е утре след 18 часа - явно корпоративните интереси са надделели над правилата в Наредба №15 ???

  5. #145
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Колкото по затворен е цвета (още на фаза бутон) толкова по-добре. Затваряй, да пръскат и да ти се махат от главата. Така или иначе те трябва да го направят това пръскане.

  6. #146
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    http://www.syngenta.com/country/ru/r...rate-zeon.aspx
    "Класс опасности для пчел: 1 — высокоопасные для пчел пестициды." Какви ги пишат тия от Syngenta?
    Явно не си познават препаратите!Или пък само за Русия да ги правят опасни?
    Та, честито де! За пчелите дето удържат "фронта" без жертви.
    Изглежда не четеш където трябва.

    Класс опасности: 3

    Препарат слаботоксичен для птиц, токсичен для рыб и пчел.

    Запрещено применение в санитарной зоне вокруг рыбохозяйственных водоемов на расстоянии 500 м от границы затопления при максимальном стоянии паводковых вод, но не ближе 2 км от существующих берегов.

    Необходимо избегать загрязнения водоемов и источников питьевой воды остатками препарата и водой, использованной для промывки тары и оборудования. Препарат не должен попадать в продукты питания и корма.
    Нищо не е вечно,дори благодарността.
    "Ренар"

  7. #147
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Сергей Тимофеев Виж публикацията
    Изглежда не четеш където трябва.

    Класс опасности: 3

    Препарат слаботоксичен для птиц, токсичен для рыб и пчел.

    Запрещено применение в санитарной зоне вокруг рыбохозяйственных водоемов на расстоянии 500 м от границы затопления при максимальном стоянии паводковых вод, но не ближе 2 км от существующих берегов.

    Необходимо избегать загрязнения водоемов и источников питьевой воды остатками препарата и водой, использованной для промывки тары и оборудования. Препарат не должен попадать в продукты питания и корма.
    Като си казал А кажи и Б:
    "Класс опасности для пчел: 1 — высокоопасные для пчел пестициды.

    Необходимо соблюдение следующего экологического регламента:

    проводить обработку растений вечером после захода солнца
    при скорости ветра — не более 1–2 м/с
    погранично-защитная зона лета для пчел — не менее 4–5 км
    ограничение лета пчел — не менее 4–6 суток"

    "Клас на опасност за ПЧЕЛИ 1-високо ОПАСНИ за ПЧЕЛИТЕ пестициди.
    Необходимо е да се съблюдават следните изисквания: (не пиша нарочно "екологични" защото екология за някои колеги е лоша дума)
    -да се извършва обработката на растенията вечер след залез слънце.(Време в което пчелите не летят.)
    -при скорост на вятъра не по-висока от1-2 метра в секунда.
    -защитна зона за ПЧЕЛИ не по-малко от 4-5 километра.
    -ограничаване летежа на ПЧЕЛИТЕ не по-малко от 4-6 денонощия."
    Не е коректно да се вади от контекста само удобното.
    Инструкцията е пределно ясна.Написана от производителя.Което отхвърля всякакви съмнения за користни интереси.Съжалявам , че се налага да коментирам елементарни неща.Който има уши да слуша, който има очи да гледа, който има ум да мисли и както ума му го научи.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #148
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Оттатък при Динко тия дни пак е имало забавна дискусия. По въпроса за отровите и кои са по-страшни - тия дето пчелите ги вкарват у кошера или тия дето пчеларят ги вкарва. Досега поне, нямам никакви основания да не вярвам на Скутелатора.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #149
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Като си казал А кажи и Б:
    "Класс опасности для пчел: 1 — высокоопасные для пчел пестициды.

    Необходимо соблюдение следующего экологического регламента:

    проводить обработку растений вечером после захода солнца
    при скорости ветра — не более 1–2 м/с
    погранично-защитная зона лета для пчел — не менее 4–5 км
    ограничение лета пчел — не менее 4–6 суток"

    "Клас на опасност за ПЧЕЛИ 1-високо ОПАСНИ за ПЧЕЛИТЕ пестициди.
    Необходимо е да се съблюдават следните изисквания: (не пиша нарочно "екологични" защото екология за някои колеги е лоша дума)
    -да се извършва обработката на растенията вечер след залез слънце.(Време в което пчелите не летят.)
    -при скорост на вятъра не по-висока от1-2 метра в секунда.
    -защитна зона за ПЧЕЛИ не по-малко от 4-5 километра.
    -ограничаване летежа на ПЧЕЛИТЕ не по-малко от 4-6 денонощия."
    Не е коректно да се вади от контекста само удобното.
    Инструкцията е пределно ясна.Написана от производителя.Което отхвърля всякакви съмнения за користни интереси.Съжалявам , че се налага да коментирам елементарни неща.Който има уши да слуша, който има очи да гледа, който има ум да мисли и както ума му го научи.
    Къде го видя този клас 1?
    Действующее вещество: лямбда-цигалотрин, 50 г/л
    Химический класс: пиретроиды
    Класс опасности: 3
    Упаковка: канистра 5 л / 4×5 л
    Срок хранения: 3 года со дня изготовления
    Свидетельство о регистрации: 0980–07–101–018–0–1–1–0 (25.12.2017);
    0980–07–101–018–0–1–1–0/01 (25.12.2017);
    0980–07–101–018–0–1–1–0/02 (25.12.2017)
    Регистрант: ООО «Сингента»
    Нищо не е вечно,дори благодарността.
    "Ренар"

  10. #150
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2012
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Сливен
    Всички инсектициди са опасни за пчелите. Те затова са и създадени - да убиват насекоми. Тези класове на отровност за които пишете се отнасят за топлокръвни животни и хора. Производителите на инсектициди или нищо не пишат или с неохота пишат, че продуктите им са опасни за пчелите. Но и да не го напишат то е ясно.

 

 
Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •