Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 18 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 175
  1. #131
    Наблюдател
    Регистриран
    23.06.2016
    Мнения
    10
    Тъкмо сега цъфти...

  2. #132
    Наблюдател
    Регистриран
    23.06.2016
    Мнения
    10
    Всички препоръчват смяна на майката с такава с по-добри хигиенни навици. Дали майка, произведена от маточник на болно семейство също ще е болна и нефелна???

  3. #133
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nick Виж публикацията
    Всички препоръчват смяна на майката с такава с по-добри хигиенни навици. Дали майка, произведена от маточник на болно семейство също ще е болна и нефелна???

    Според мен твърдо ДА от наученото от Муисей,но има и изключения.Тая може да не покаже признаци,но следващата може отново.Такъв модел майки аз им затривам потеклото...Гоголе да ли несбърках в това мнение?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #134
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nick Виж публикацията
    Всички препоръчват смяна на майката с такава с по-добри хигиенни навици. Дали майка, произведена от маточник на болно семейство също ще е болна и нефелна???
    В леки случаи семействата се справят, но в повечето случаи, ако не им се помогне постепенно си заминават/загиват. При произведена от тях майка нещата не се подобряват. В такъв случай е по - добре да се вземат радикални мерки и семейството да се премахне. Кошера да се обработи и да се засели с ново. По изгодно е отколкото да се хабят нерви, средства и време за оправяне на болното. Хубаво го давам този съвет, но рядко вземам горелката. Старая се да ги оправям, но това аз съм си го решил, че ми е от полза.

  5. #135
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nick Виж публикацията
    Всички препоръчват смяна на майката с такава с по-добри хигиенни навици. Дали майка, произведена от маточник на болно семейство също ще е болна и нефелна???
    Аз лично, не съм се сблъсквал все още, но мой познат твърди, че се е справил така:
    Стръскване на семейство в нов кошер, изцяло на В.О. ,подхранване със сироп и придаване на нова майка, на следващия ден?!

  6. #136
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Аз лично, не съм се сблъсквал все още, но мой познат твърди, че се е справил така:
    Стръскване на семейство в нов кошер, изцяло на В.О. ,подхранване със сироп и придаване на нова майка, на следващия ден?!
    Метода е хубав - остава да смени и пчелите.

  7. #137
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Аз лично, не съм се сблъсквал все още, но мой познат твърди, че се е справил така:
    Стръскване на семейство в нов кошер, изцяло на В.О. ,подхранване със сироп и придаване на нова майка, на следващия ден?!

    Това е много работа и ресурс.Моя начин се нарича"Заевал съм го".Ако не се оправи до средата на Септември.Другите пчели го оправят...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #138
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Това е много работа и ресурс.Моя начин се нарича"Заевал съм го".Ако не се оправи до средата на Септември.Другите пчели го оправят...
    И аз така правя.Но според враговете на Майко производителите, майката се убива, и пчелите си произвеждат свищева.Идеята е ,че може би, ларвата може би е придобила някакъв имунитет.След пренасянето на Майката, пчелите се прехвърлят друг кошер на восъчни основи.Не че съм го правил за варовито пило.Преди години го правих за гнилец- и работи!

  9. #139
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Според мен твърдо ДА от наученото от Муисей,но има и изключения.Тая може да не покаже признаци,но следващата може отново.Такъв модел майки аз им затривам потеклото...Гоголе да ли несбърках в това мнение?
    Ама хич не си сбъркал в този твой пост. Ако си го научил това от Моисей,значи той чете задълбочено постовете тук и след това ти го е преподал в час по пчело знание когато те е привикал за да те научи това–онова по пчелите.С една дума– Моисей учи от тук всичко и след това го преподава на четящи като теб по диагонала..Не се сърди,не си само ти. Ти поне като те жилна си вземаш забележка и си доста време в час,а виждам че си запомнил какво да правиш в подобна ситуация.Но другите не само не възприемат,а дават индикация че поста ми е спам,подържани от някои мастити тук знаещи пчелонаблюдатели.Но то си е за тяхна сметка.Има една приказка–остави го сам да се дави в собствените си го..на.

  10. #140
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ама хич не си сбъркал в този твой пост. Ако си го научил това от Моисей,значи той чете задълбочено постовете тук и след това ти го е преподал в час по пчело знание когато те е привикал за да те научи това–онова по пчелите.С една дума– Моисей учи от тук всичко и след това го преподава на четящи като теб по диагонала..Не се сърди,не си само ти. Ти поне като те жилна си вземаш забележка и си доста време в час,а виждам че си запомнил какво да правиш в подобна ситуация.Но другите не само не възприемат,а дават индикация че поста ми е спам,подържани от някои мастити тук знаещи пчелонаблюдатели.Но то си е за тяхна сметка.Има една приказка–остави го сам да се дави в собствените си го..на.

    Благодаря,че ме уважи с цитат/това все по трудно се случва вече от колеги/,но имаш грешка в името.Муисей,не Моисей.Освен ако си имал в предвид МойИсей.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 14 от 18 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •