Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 175
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Всичко е възможно ,но по мои сметки няма как три магазина да са =на 50кг.При мен два магазина пълнят една тенекия ,около 23-24кг.При това са с 11 рамки.
    Не броиш меда в плодника, а много хора вадят и него ;-) Както и да е, много избягахме от темата. Според мен нищо не пречи да се пробва лечението, пък ако има и допълнителен ефект, добре дошло.

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2015
    Мнения
    25
    Здравейте!Отворихме кошера и открихме на 2 рамки по десетинна мумифицирани и вкаменени ларви(незнам дали това трябва да ме успокоява,че са толкова малко....Тези проблемни рамки ги бракувах(и без това бяха стари и черни).Сложих 2 ВО да видя дали ще продължат с граденето.Кошера си работи нормално.Според колегата това се е получило от стари плесенясали рамки и от влагата,а преди да ги преместя в 12р имаше влага.Като отварях капака на 10р започваше да тече вода,някакъв страшен конденз имаше.Това е било от стериопора който беше залепен на покривната възглавница.След като го остраних нямаше вече влага,но може би това е благоприятсвало тази спора да се развие и да се получат тия аномалии-с две думи прехвърлил съм в 12р заразено вече с-во.Сега влагата я няма вече и според мен пчелите са започнали упорита борба с тази болест.Мисля утре да пробвам с метода,който мипредложи колегата Дамянов(струва ми се най-безболезнен и биологичен),след това със смяна на майката ще пробвам и ако все още продължава да има такова пило му драсквам клечката... За лютият пипер незнам още.Нещо не ми вдъхва доверие,но може като алтернатива да прибегна до него,ако няма подобрение след лимонената киселина.

    П.п. При проверка на другите в кошери в един открих на едната рамка 2-3 вкаменени ларви(навярно пак търтееви)и сега се чудя дали незапочва да се разпространява тая гад....Ще пиша за ефекта след третирането с лимонената к-на

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от kolevato Виж публикацията
    Мисля утре да пробвам с метода,който мипредложи колегата Дамянов(струва ми се най-безболезнен и биологичен),след това със смяна на майката ще пробвам и ако все още продължава да има такова пило му драсквам клечката... За лютият пипер незнам още.Нещо не ми вдъхва доверие,но може като алтернатива да прибегна до него,ако няма подобрение след лимонената киселина.
    Точно така, не се прилагат няколко мерки едновременно, защото няма да разбереш коя е била ефективната. Очаквам да споделиш на всички опита си. Успех!

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    има едно малко скъпичко английско лекарство - сол...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    има едно малко скъпичко английско лекарство - сол...
    Чувал съм ,но първо пробвах български аспирин ,нали съм патриот. Никакъв ефект.Имам един обект само за експеримент ,затова ще пробвам първо рецептата на Дамянов.Следващото ще е -сол.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Чувал съм ,но първо пробвах български аспирин ,нали съм патриот. Никакъв ефект.Имам един обект само за експеримент ,затова ще пробвам първо рецептата на Дамянов.Следващото ще е -сол.
    С аспирина ако от нищо друго не ги излекуваш, то поне няма да имат стенокардия. И едно предложение от мен - гас.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    С аспирина ако от нищо друго не ги излекуваш, то поне няма да имат стенокардия. И едно предложение от мен - гас.
    Амиии ,свидят ми се.За аспирина ,ко да прайш -доверчив човек съм.Някъде се твърдеше че е супер.Проба-грешка и пак напред.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Амиии ,свидят ми се.За аспирина ,ко да прайш -доверчив човек съм.Някъде се твърдеше че е супер.Проба-грешка и пак напред.
    Те много неща се твърдят, че са супер, но после - опс - грешка.

  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Сега, като се замисля, ние хората използваме лютите чушлета за подсилване на апетита. Не е ли възможно същото да се случва и при пчелите?! Ами, ако подлютените пчели носят повече мед ?!
    Пчелите нямат рецептори за люто.

    Лютите чушки или лютия червен пипер съдържа алкалоида КАПСАИЦИН, на който дългата му въглеводорода опашка, се свързва с протеините в митохондриите и засилват апоптозата на заразените клетки.

    Поради това си свойство, капсаицина помага не само на човека но и на пчелите и то за доста болести. Както се досещаш - важна е дозата.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    За лютите чушки могат да дадът информация колегите от Плевен.Е ,тези на възраст.Преди години -около 25 имаше "Плевенска технология" , подхранване със смлени люти чушки в сиропа.Нека да не скромничат ,че не ми се рови в старите броеве на сп.Пчеларство.

 

 
Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •