Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 16 ПърваПърва ... 6141516
Резултати от 151 до 160 от общо 160
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Що ли? ...

Може би защото виждам нещата под друг ъгъл в пчеларството.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ти пчеларството като цяло го гледаш под друг ъгъл, ако изобщо го виждаш под този ъгъл.

Потребител
    Регистриран
    17.04.2021
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Брейиии,таз тригонометрия ти е до под коляно

Потребител
    Регистриран
    17.04.2021
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Аз лично, не съм се сблъсквал все още, но мой познат твърди, че се е справил така:
    Стръскване на семейство в нов кошер, изцяло на В.О. ,подхранване със сироп и придаване на нова майка, на следващия ден?!
    Тоз метод лекува поне 95% от болестите при пчелите.

VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Най лесния вариант смачкваш на майката главата пускаш я между рамките не се занимаваш с глупости и си пиукаш.От 5 семейств 3 се оправят.
    Търтовки варовито пило и рояци бая видях тия години ама това са бели кахъри важното е че пчелите са ми дзен щастливи а аз ходя все по рядко а и кога ходя баш ги не ръчкам като Друмев.

Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Най лесния вариант смачкваш на майката главата пускаш я между рамките не се занимаваш с глупости и си пиукаш.От 5 семейств 3 се оправят.
    Търтовки варовито пило и рояци бая видях тия години ама това са бели кахъри важното е че пчелите са ми дзен щастливи а аз ходя все по рядко а и кога ходя баш ги не ръчкам като Друмев.
    Аз пък, имам един калпав адет, каквото и да правя, никога не избирам най-лесния вариант.Ама защо е тей и аз не зная.

VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Аз пък, имам един калпав адет, каквото и да правя, никога не избирам най-лесния вариант.Ама защо е тей и аз не зная.
    Ами това е нормално различни хора сме а и в това е красотата в царствотото на хобитите.Разнообразието.Бог Шива в Тантра казва на Парврати 114 ако не бъркям но тям някъде начина за постигане на нирвана.Целта е една но пътищата са различни просто защото сме различни кой по кой пъти върви няма значение стига да му е густо дори и да не го извърви няма значение.

Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Никой не спомена методите на третиране с йод и лимонена киселина. В лека фаза на аскосфероза според мен помагат. На мен лично метода с лимонената киселина ми е помагал няколко пъти, но е било винаги в начална фаза.И както казаха повечето - смяна на майката. Според мен са калпави гени или голямо преразширяване рано напролет!

VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Никой не спомена методите на третиране с йод и лимонена киселина. В лека фаза на аскосфероза според мен помагат. На мен лично метода с лимонената киселина ми е помагал няколко пъти, но е било винаги в начална фаза.И както казаха повечето - смяна на майката. Според мен са калпави гени или голямо преразширяване рано напролет!
    Ако питите са чисти от мъртви личинки и всичко се изнася и изхвърля от пчелите смяна на майката не оправя нещата. Тя ще е невинна жертва.Ако има мухъл по крайните пити и стените на кошера, ако и кошера е на усойно място смяна на пчеларя ще помогне за оздравяване на пчелите.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

Страница 16 от 16 ПърваПърва ... 6141516

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

• Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •