Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 18 от общо 18
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колеги разгледайте тази платформа - http://farmhopping.com/bg . Може на някой да му дойде идея.

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Колеги разгледайте тази платформа - http://farmhopping.com/bg . Може на някой да му дойде идея.
    Преди известно време го представяха в една от националните телевизии в сутрешният им блок. Интересно е.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Продажбата на дребно е моята цел,но аз разбира се съм любител.Независимо от това,подобни платформи,биха дали идеи на колеги.Смятам че снимки на добре поддържани пчелини биха събудили любопитството на клиентите.Да не говорим,че по този начин и прекупвачите може да се замислят за цените.Колкото повече директно предлагане = по-голяма независимост.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    регистрация на ЗП и по наредба 26
    Всичко по тази наредба е съобразено с регламентите на ЕС, доколкото разбирам. Чудя се, ако искам да доставям на магазин в Германия, дали ще ми признаят българската регистрация? Най-вероятно не и ще трябва да се регистрирам по тяхната еквивалентна наредба. Някой знае ли дали имам такова право, по някой от регламентите на ЕС за директни доставки от производител.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Всичко по тази наредба е съобразено с регламентите на ЕС, доколкото разбирам. Чудя се, ако искам да доставям на магазин в Германия, дали ще ми признаят българската регистрация? Най-вероятно не и ще трябва да се регистрирам по тяхната еквивалентна наредба. Някой знае ли дали имам такова право, по някой от регламентите на ЕС?
    Можеш да изнасяш за ЕС като се регистрираш в БАБХ като преработвателно предприятие по Наредба 5 и 9, получаваш BG регистрация и пазара е твой. Наредба 26 е само за България.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Можеш да изнасяш за ЕС като се регистрираш в БАБХ като преработвателно предприятие по Наредба 5 и 9, получаваш BG регистрация и пазара е твой. Наредба 26 е само за България.
    Това ясно, но вероятно в Германия съществува местен еквивалент на наредба 26, касаеща директните доставки от стопанствата и фермите /и пчелините в частност/. Въпроса ми е дали някой знае има ли право фермер от друга държава в ЕС да се регистрира по тамошната германска наредба. Евентуално, да му дойде проверка от германска агенция, за да му издаде документа за регистрация, разбира се, срещу съответното заплащане. Обратният въпрос е има ли право фермер от Германия да се регистрира по нашата наредба 26 /не че има икономически смисъл/?
    Хипотеза - регистрирам фирма в Германия и я правя земеделски производител на базата на ферма /пчелин/ в България. Какво следва и изобщо дали е възможно това?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Не е възможен такъв вариант. Само като предприятие може да изнесеш. Варианта е да направиш пчелин в Германия. Германски пчелари купуват от тук на пити по 6 € за кг и го продават там като свое производство.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Не е възможен такъв вариант. Само като предприятие може да изнесеш. Варианта е да направиш пчелин в Германия. Германски пчелари купуват от тук на пити по 6 € за кг и го продават там като свое производство.
    Хитро! Ама си е заобикаляне на закона и в дългосрочен план е безперспективно. Колкото до изискванията за преработвателно предприятие - Матеев доста точно е описал ситуацията в една друга тема / http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1885 /, даже е сметнал приблизително нужната инвестиция /изобщо немислима/, за да се спазят изискванията.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •