Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 97
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2012
    Мнения
    21
    Колега bor4o111 не се самоиронизирайте.Просто прочетете поста повторно –огъваме неръждавейката, за да получим конфигурацията на ножа,а реотана огъваме при върха на ножа,за да върнем втория край в дръжката,от там в терморегулатора,а от него в лустер клемата и захранваме с 12v.Можете да използвате захранване за старите компютри–АТХ,някъде около 10–20лв./ако намерите все още/Сега са пуснали едни китайски с изводи 3v/28А: 5v/30А: 12v/20А.Също може да се ползва.Ножа вдига не повече от 2,5–3А,в зависимост от реотана.Изолацията е добре да бъде керамична,за по добро топлоотдаване.

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    Благодарност за търпението и иподкрепата добри хора живи и здрави бъдете. а до колкото разбрах терморегулатора може да е за осветление нали?и се слага:захранване-терморегулатор-кабел-дръжка-реотан на ножа. Моето захранване е от компютър 12 v 300 w.Казаха ми че е около 10 ампера.Незнам какво ще излезе но ще покажа снимки за помощ на такива като мен на вие с ел.техниката.
    Поздрави

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Това за осветлението не е терморегулатор, а димер. Регулира напрежението, а не температурата и не знае колко градуса ти трябват wink;
    Има всякакви терморегулатори и поставянето на произволно избран не е проблем, проблема е поставянето на сондата му в ножа. Иначе казано, по-евтините са с по-голяма сонда, т.е. тънка тръбичка с инертна течност и голям край. Има и цифрови терморегулатори с малка термодвойка, ама струват и пари....избора, монтажа и експлоатацията са лични wink;

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    Ей за това се ядосвам,немам никаква представа по ел.техниката.На колегите снимките никаде не видях нож с терморегулатор? ОК а с димера мога ли да огранича напрежението до желаната температура (с помоща на термометар които мери с лазерно насочване?,имам такъв) и така да си остане,примерно на 100 гр.

  5. #35
    Да се включа и аз с един въпрос . Предложете терморегулатор за сушилня за прашец . Който е ходил в Плевен е видял при МММ една като шкафче . За вентилацията е ясно кажете за ТР и нагревател ? Такъм от печка явно не е необходим за температура 40 градуса Целзий.
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Към bor4o111

    Аз ти препоръчвам да не се занимаваш с терморегулатори. Усложнява се излишно.Препоръчвам ти варианта с регулиране на пъвичното напрежение на трансфарматора с димер. Вярно той /димера/ е за активен товар и има известни рискове при изклюване на ножа по време на работа да се получат някакви преходни процеси,но ако връзките са твърди не би трябвало да има проблем.Освен това токовете в първичната страна са малки. Димера ти дава възможност да регулираш в много широки граници,а теморегулатора дори ще ти внесе хистерезис. Дори да не разбра всичко което написах моля другите колеги да го коментират.

    ПП.Говоря за конфигурация 220V-димер-траф220/(12-15V)-нагревател на ножа.

  7. #37
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Георгиев - ingivo
    Да се включа и аз с един въпрос . Предложете терморегулатор за сушилня за прашец . Който е ходил в Плевен е видял при МММ една като шкафче . За вентилацията е ясно кажете за ТР и нагревател ? Такъм от печка явно не е необходим за температура 40 градуса Целзий.
    Прегледай тази тема http://forum.pernati.com/viewtopic.php?f=6&t=591 може да ти даде идея. На практика сушилнята може да се ползва за инкубато и обратното. Само в единия случай трябва да се поддържа и определена влажност, а в другия се цели намаляването и.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    bor4o111, srg e прав. Регулиране във високото напрежение става, но трудно ще се хванат промените в градуси като се върти димера.
    Остава и другия проблем, че ножа ако се ползва често се охлажда и провлачва восъка, а като не се ползва вдига висока температура.
    Аз затова заложих на постоянно висока, но не много висока, около 120°С и без регулатор.
    Иначе казано направих си ножа с дадените дължини на кантала и като видях, че не върши работа от 12 V го дигнах на 18...имах такъв траф.
    Та мисълта ми е, че всичко опитно става, никой не може да ти каже конкретни данни. Най-сигурно е на пара, ама допълнителните усложнения и неудобства са толкова много, че не си заслужава!
    .............................
    Ивайло Георгиев - ingivo, температурното регулиране при сушилните е почти като и при люпилните, както е казал Юри. Важна част е поддържането на постоянна температура без резки промени, затова и терморегулатора трябва да е електронен, нещо от този род => терморегулатор
    Друг важен детайл е и вентилацията, т.е. отвеждането на влажния топъл въздух.

  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    "Регулиране във високото напрежение става, но трудно ще се хванат промените в градуси като се върти димера."

    Той колегата каза че има термометър с дистанционно отчитане и ако си разграфи димера..... .При интензивно изполване леко вдига градусите и би трябвало да стане.
    Аз не съм опрял сега да го правя,но така съм намислил да го реализирам. Ако разбира се не излезне някая по-добра идея.

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    srg -Ако разбира се не излезне някоя по-добра идея.
    надявам се да споделиш

 

 
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •