Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 16 от общо 16
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Имаш ли изградени пити. Ако имаш сложи сега втория корпус на тези, които са на 10 рамки. Вдигни една две рамки с пило и започни подхранване. А тези, които са по на 5 рамки също подхрани. Няма проблем да зимуват на един корпус. Можеш да сложиш магазина отдолу. тоова ще подейства подбиждащо за пчелите.

  2. #12

    Re: ПОДРЕЖДАНЕ НА ГНЕЗДОТО ПРИ ЗАЗИМЯВАНЕ

    Цитат Първоначално публикувано от lyub4eto
    Здравейте колеги.Аз съм млад запален пчелар.Искам да ви попитам как се подрежда пчелното гнездото \как се подреждат рамките\при зазимяване.

    Ей брат, когато си идваш се обади, ще ти покажа и ако трябва ще дойда да ти подредя плодниците.И безтва трябва да измислим повод да се видим, и да пием по бира.Че не сме се виждали от 7-8 години, още от концерта на басейна.Наздраве братле, и ако имаш зор само кажи.Лонг Лайв рок енд рол....Наздраве

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от balkan250cc
    Имам следния въпрос.Имам три рояка, които са настанени в ЛР-корпус и сега в момента са на по 5 рамки.Имам и магазинни рамки-ДБ, които са пълни с мед.Чел съм из книгите, че пчелите немогат да измуват на ЛР-рамките защото са ниски и има недостатъчен брой килийки.Та въпроса ми е ако сложа върху ЛР-корпуса магазин ДБ със пълни рамки с мед дали ще бъде грешка или да ги обединявам по някаъв начин.
    А също имам 2 рояка, които са изпълнили 10 рамков ЛР-корпус.И искам да попитам как е по добре-дали да ги оставя на един корпус или да ги направя на два корпуса по 5 рамки.

    Благодаря предварително!
    ЛР рамка е напълно достатъчна за зимуване на пчелите в който и район на страната да е!?Дори и най силните с-ва с 8 рамки пълни с мед /което е 15-20кг/ зимуват без никакъв проблем.Аз зазимявам някои с-ва на 1 магазин и когато рамките са запечатани от летва до летва,отново няма проблеми!
    Според мен в твоя случай трябва да сложиш магазините отдолу и след 01.09 да започнеш да им драскаш по 2-3 пити от магазина.Това обаче е много опасно за кражби и се прави само рано сутрин.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  4. #14
    Aз тази работа с подреждането си е оставям винаги на пчелите и до сега съм нямал проблеми, аз съм с ДБ кошери. Само до сега съм махал магазините но тази година смятам да ги оставя на един магазин ама това е друга тема и да не е намествам при тази
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    07.08.2012
    Мнения
    3
    Здравейте,
    кошер ДБ с решетка за прашец-трябва ли да я изолирам за зимата? Благодаря.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Отдавна е трябвало да го направиш.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •