Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 17 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 170
  1. #101
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от xenon Виж публикацията
    При нас в дунавската равнина имаме силна рапица, силна акация, малко ливадна и силна слънчоглед.
    Привет. Ако си с ДБ защо не опиташ след акацията двукорпусен за слънчогледа. Аз така ги правя и съм доволен. На подвижно съм стигал до корпус и 3 магазина стокови. Това за 8 и 10 рамкови. Ливадата дето я имаш ще ги поддържа и развива без подхранване. Двусемейните са малко сложни /според мен/. Много опити и експерименти ще правиш докато си нагодиш личната системата на работа. А и доста хамалогия. Това според мен.

  2. #102
    Наблюдател
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    гр. Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Привет. Ако си с ДБ защо не опиташ след акацията двукорпусен за слънчогледа. Аз така ги правя и съм доволен. На подвижно съм стигал до корпус и 3 магазина стокови. Това за 8 и 10 рамкови. Ливадата дето я имаш ще ги поддържа и развива без подхранване. Двусемейните са малко сложни /според мен/. Много опити и експерименти ще правиш докато си нагодиш личната системата на работа. А и доста хамалогия. Това според мен.
    Как двукорпусен... обясни подробно.

  3. #103
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от xenon Виж публикацията
    Как двукорпусен... обясни подробно.
    Ами това е за ДБ 2 плодника. След като извадя акацията /не че е много/ до слънчогледа нямам стоков принос. Слагам наад плодника магазин ДБ с подставка 14см. и в него качвам медовите пити от плодника и запечатеното пило. Ако остане празно място слагам преградни дъски. Отдолу остава плодникя и в него отворено пило, празни изградени пити и някоя основа. Ако пак остане долу празно място пак преградни открая. Може строителна рамка открая до преградната. Около 5-7 дни преди да ги изкарам в слънчогледа намирам майката и я оставям в долния корпус с празните пити и отвореното пило. Отгоре ХР и пак горния корпус със медените пити и затвореното пило. Като излязат в слънчогледа 3-4 дни се облитат като луди. 3-5 дни след като започне приноса, махам ХР и слагам магазин между двата плодника. После друг магазин или центрофугираш. Както ти е удобно и си прецениш. Входа е само отдолу и горен вход на долния плодник през цялото време. При мен се получава, доволен съм. Може би защото акацията не е много силна и не изтощава много пчелите. Рапица нямам в близост. при теб е възможно на рапицата и акацията леко да се изтощат. ако съм пропуснал нещо- питай.

  4. #104
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ами това е за ДБ 2 плодника. След като извадя акацията /не че е много/ до слънчогледа нямам стоков принос. Слагам наад плодника магазин ДБ с подставка 14см. и в него качвам медовите пити от плодника и запечатеното пило. Ако остане празно място слагам преградни дъски. Отдолу остава плодникя и в него отворено пило, празни изградени пити и някоя основа. Ако пак остане долу празно място пак преградни открая. Може строителна рамка открая до преградната. Около 5-7 дни преди да ги изкарам в слънчогледа намирам майката и я оставям в долния корпус с празните пити и отвореното пило. Отгоре ХР и пак горния корпус със медените пити и затвореното пило. Като излязат в слънчогледа 3-4 дни се облитат като луди. 3-5 дни след като започне приноса, махам ХР и слагам магазин между двата плодника. После друг магазин или центрофугираш. Както ти е удобно и си прецениш. Входа е само отдолу и горен вход на долния плодник през цялото време. При мен се получава, доволен съм. Може би защото акацията не е много силна и не изтощава много пчелите. Рапица нямам в близост. при теб е възможно на рапицата и акацията леко да се изтощат. ако съм пропуснал нещо- питай.
    То това май още по голяма хамалогия, пък тоя плодник ДБ тежъъъък!?!?

  5. #105
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от jorors Виж публикацията
    То това май още по голяма хамалогия, пък тоя плодник ДБ тежъъъък!?!?
    Тежък-тежък, колко тежък. Вдигам го не повече от 3 пъти. Колко според теб тежи ДБ8 и колко ЛР10?

  6. #106
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от jorors Виж публикацията
    То това май още по голяма хамалогия, пък тоя плодник ДБ тежъъъък!?!?
    Щом е тежък, ЗНАЧИ ИМА МЕД. Това е за мен.

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Когато хамалогията е в повече, не остават време за експерименти. Така скачат резултатите! По темата, предпочитам резервни семейства в отделни съндъчета. Стават и за помощни и за друго- 1,2 според сезона!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #108
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2014
    Мнения
    15
    Да,съживя темата...Пробвал ли е някой двусемеен кошер в конфигурация дъно-дб плодник-магазин-снелгрова дъска-2 корпуса фарар за помощно?Ако да ,би ли споделил как най-лесно би могъл да сформира помощното семейство в двата фарарови корпуса?
    Искам да си направя експерименти този сезон с няколко кошера?

  9. #109
    Потребител
    Регистриран
    16.09.2013
    Мнения
    67
    Взимаш един фараров кошер и го слагаш върху ДБ , но преди това сложи СД.

  10. #110
    Потребител
    Регистриран
    16.09.2013
    Мнения
    67
    Не знам каква полза ще имаш от това , и как ще ротираш семействата ако ти се наложи ? По-добре ползвай само фарар и за двете семейства .

 

 
Страница 11 от 17 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •