Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 156
  1. #101
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Има още време. Подхранвай я и ще я зазимиш като всички останали семейства защото ще се изравни.
    Нямам свободни плодникови пити. Ако храня редовно вероятно ще блокират майката. За градеж в момента силно ме съмнява да се получи. Освен след месец да погледна набързо Какво е положението.
    П.П. Ако остане центрирана така може да остане без нищо от страни както в сръбските клипове. Все пак климата е почти еднакъв с нашия.

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Нямам свободни плодникови пити. Ако храня редовно вероятно ще блокират майката. За градеж в момента силно ме съмнява да се получи. Освен след месец да погледна набързо Какво е положението.
    П.П. Ако остане центрирана така може да остане без нищо от страни както в сръбските клипове. Все пак климата е почти еднакъв с нашия.
    Да не я забравиш до април месец така, че ще вадиш далаци на пролет, ако решиш може да сложиш някоя основа в двата края.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Нямам свободни плодникови пити. Ако храня редовно вероятно ще блокират майката. За градеж в момента силно ме съмнява да се получи. Освен след месец да погледна набързо Какво е положението.
    П.П. Ако остане центрирана така може да остане без нищо от страни както в сръбските клипове. Все пак климата е почти еднакъв с нашия.
    Сложи основите някъде по средата и давай сироп и ще видим дали няма да градят.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Сложи основите някъде по средата и давай сироп и ще видим дали няма да градят.


    Градят но по 1 рамка на седмица,но съм чувал че не е хубаво да се зазимяват на такива рамки. не знам да ли е вярно.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Градят но по 1 рамка на седмица,но съм чувал че не е хубаво да се зазимяват на такива рамки. не знам да ли е вярно.
    И какво още друго си чувал? Кажи да чуя, а аз ще ти кажа аз какво съм чувал.

  6. #106
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Сложи основите някъде по средата и давай сироп и ще видим дали няма да градят.
    Благодаря ти за мненията, сигурно ще градят, има много люпеща се пчела но няма да им давам основи сега. За мен годината приключи. Каквото съм взел-взел, вече мисля планове за догодина. А въпросната отводка съм намислил действително да я оставя така- центрирана в средата а отстрани празно. Ще видим какво ще покаже експеримента.

  7. #107
    Наблюдател
    Регистриран
    18.12.2014
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    София
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    А въпросната отводка съм намислил действително да я оставя така- центрирана в средата а отстрани празно. Ще видим какво ще покаже експеримента.
    А на какво дъно мислиш да я оставиш да зимува?

  8. #108
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от MuTko Виж публикацията
    А на какво дъно мислиш да я оставиш да зимува?
    Обикновено плитко дъно. 2см подрамъчно пространство. Има замрежено прозорче 10х20см. Горен вход 25мм, кръгъл. Долен вход 10см широк, 7мм висок, без мишепредпазител. На ремарке, входа е на запад.

  9. #109
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен

  10. #110
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    За някои от вас активния сезон може би още продължава, но за мен приключи и всичките ми усилия и работа с пчелите са вече насочени към предстоящото зазимяване. Миналия сезон имах много загуби, които според мен се дължат на груби грешки от моя страна и затова сега искам да подготвя пчелите максимално добре за зимата.

    Положението към момента - семействата са добре развити, имат по 2-3 пити запечатан мед, още 2-3 с незапечатан, венци около 10см по останалите пити. Отводките също са добре, смятах че са слабички, но пилото се излюпи и кошерите се понапълниха с пчели, мед нямат много и което имат е незапечатен, все пак са само на 1 месец. Паша в района вече няма никаква, чак се чудя пчеларите с по много кошери тук какво правят с тези пчели.

    До сега семействата бяха оставени сами на себе си, отводките ги подхранвах със захарен сироп 1:1. Сега обаче искам да ги позасиля, майките да започнат да снасят за зимни пчели и тези зимни пчели да имат възможност да натрупат мастно тяло. И така, как и с какво да подхранвам пчелите си, за да презимуват добре? Имам Вит-Амино Ламонс+, BeeAgra и BeeFonda с витамини и тимол, сухо мляко и инвертиран сироп ApiFonda. Кога да започна по-интензивно подхранване, кога да им дам витамини/белтъчини/протеини и т.н. Имат много малко количество прашец по питите. Сега през юли пилото беше понамаляло, но от началото на август искам да стимулирам майките да започнат да снасят повече.
    Досега не съм използвала никоя от изброените по-горе добавки и затова търся съвет как да ги прилагам. Иска ми се да използвам колкото е възможно по-малко химии, та може и някакви билки да ми препоръчате, ако гарантирано ще имат ефект.

 

 
Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •