Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 41
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2012
    Мнения
    80

    ДОСТАВКА НА МАЙКА

    днес си поръчах уш оплодена майка и искам да знам след колко дена ще пронесе и как да разбера дали е оплодена утре към 9 30 ще е при мен и ще кача снимки но мога ли да разчитам на еконта за доставянето на ЖИВА и ЗДРАВА майка ? някой ако е пращал или получавал майки по куриер да сподели какви са му мнения ...

  2. #2
    Здравей колега в рамките на тази седмица ще получа майки за трети път като последните два пъти от един и същ човек и от него смятам за напред да поръчвам. Доставката става по еконт до Бургас ми взимат 7 лева доставка още в 9 и половина ги взимам и веднага ги предавам. Обикновенно 2-3 дена и проснасят в началото от 2-3 места взимах не попадах на читави но сега съм доволен. Най добре човек като почне от едно място да взима майки и е доволен само от там да продължи и за напред даже с времето като се изгради и доверие между пчелар и майкопроиводител може да не се премахват и пчелите който са в клетката с майката макарче до сега винаги съм ги махал.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Няколко години получавам майки с "е-конт"
    по описания от вас начин.Загубени- майки=0.Проблемите с майките са после и от друг характер.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    "Не Можете да изтривате съобщенията си"- Ако чукнете два пъти погрешно.Съжалявам.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от ianev
    Здравей колега в рамките на тази седмица ще получа майки за трети път като последните два пъти от един и същ човек и от него смятам за напред да поръчвам. Доставката става по еконт до Бургас ми взимат 7 лева доставка още в 9 и половина ги взимам и веднага ги предавам. Обикновенно 2-3 дена и проснасят в началото от 2-3 места взимах не попадах на читави но сега съм доволен. Най добре човек като почне от едно място да взима майки и е доволен само от там да продължи и за напред даже с времето като се изгради и доверие между пчелар и майкопроиводител може да не се премахват и пчелите който са в клетката с майката макарче до сега винаги съм ги махал.

    Ами кажи ако не е тайна кой е този човек,че съвестни майкопроизводители рядко се намират.Дай телефон или някакви координати.
    И обясни защо махаш пчелите които идват заедно с майката в клетката.

  6. #6
    ivootur струва ми се че по добре приемат майката като няма други пчели при нея. Пример при мен на 2 отводки 1 път придавах майки не ги приеха бяха с пчелите (нямах време да ги махна) на втория път махнах пчелите и веднага а има и нещо друго като няма пчели при нея по бавно е освобождават и привикват с нея. А майките ги копувам от Жоро Беекеепер и за напред само от него ще е. Човека е разбран и 2 майки да поискаш няма проблем. Докато по големите майкопроизводители като стане дума за 2-3 майки леко с пренебрежение те гледат поне на мен така ми се струва. Миналата година взимах от Павлови също лоша дума не мога да кажа само една идея малко по бавно се развиха семействата но пък после всичко си дойде на мястото
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2012
    Мнения
    80
    майката дойде но е мъничка аз очаквах по голяма голяма е малко повече от обикновените пчели с 2 3 мл ... а майката е от Калоян Кисов тел. 0878 906 821 , 0882 944 026 но глобуският му го загубих ако му званите от глобол при мен стана че той ме набра успех и ще документирам след 4 5 дена какво е станало

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    07.06.2012
    Мнения
    12
    Янев, би ли дал телефона на въпросния Жоро?

  9. #9
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #10
    Цитат Първоначално публикувано от kanor
    Такива майки купувам аз.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •