Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 41
  1. #21
    Юри хахахаах :D :D :D :D :D
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #22
    Честно казано, положението е плачевно, а не смешно. Като не знаеш нещо е редно първо да питаш, а после да предприемаш действие. Иначе става "Кой ми с-а в гащите".

  3. #23
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Цитат Първоначално публикувано от Shine
    аа не вие ми обяснявахте за търтофкта а не за тва и накрая никой не излезе прав а и свърши аз вече ги напръсках с ракия ако бяхте ми писали вчера
    Ами защо не попиташ този, дето ти е казал да ги пръскаш с първак. Следващия път ползвай нафта, по силно мирише.

    ти му отреза главата през кръста ахахахахаа

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    12.01.2012
    Мнения
    62
    Аз също ползвам ракия, когато обединявам и не съм имал никакви проблеми, но е много силно разредена с вода (само малко да намирисва) и пулверизирам, а не да ги къпя. Така много лесно миризмата се разнася директно по пчелите, а не да се маже кошера и докато се разнесе по тях да се изтепат. Може и да има по- добри начини, но това е бързо, лесно, безвредно за пчелите (дозата !!!) и най- важното безотказно. Няма и едно спречкване между тях, а слагам пити с пчели от различни кошери директно една до друга.
    Та няма какво да се смеете на човека, просто малко е прекалил с дозата. А и вчера гледах кратко филмче за пчели, някъде по света, че събират нектар от дърво, което ферментира. После летяха и се движеха пияни и доста се кефеха ))

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2012
    Мнения
    80
    попринцип се меси маточина и ракия погледнете малко в замунда има доста филми особено с насаме с пчелите там е описано как става и аз ползвам пулверизатор тей че не ме яжте живи сетете се вие как сте били а колкото до питането аз питам ама сеи с проблемите си

  6. #26
    Алекс, нали разбираш, колко е огромна разликата между това което правиш ти и това което е сторил колегата. Както и за търтовката, не е направил точно това което са му казали, а както си е преценил. и после защо са го излъгали.

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    12.01.2012
    Мнения
    62
    Естествено, че разбирам разликата, но има колеги които са против ползването на ракия по принцип. Та малко ми звучаха така коментарите. Номера не е само какво ще се ползва, а как ще го ползваш. Той просто ги е упоил малко повече, до колкото разбрах са обилно намокрени и не е разредил материала, но за другия път ще е без тия гршки. Успех!

  8. #28
    на кристиян 1 месец му обяснявахме 10 човека какво да стори, даже Жоро изяви желание безвъзмездно да иде да му помогне.Но нищо, и аз от началото правех безумия.Нищо им няма че ги е упоил.След ден, два ще са на 6

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2012
    Мнения
    80
    да вярно е а и аз разредих ракията сипах само 2 пръста в шишенце про рой и там иммах около 1 пръст про рой и да благодаря на Жоро че искаше да дойда но ти сам ми каза да махна питите и да ги държа гладни 5 дена

  10. #30
    е да и къде ги държа гладни, маха ли далаците, изхвърли ли всички пити?Мани говори глупости, я влез и си погледни съобщенията, и си припомни какво ти говорихме.А то какво стана????От 3 редовни семейства 3 търтовки.Ти почна като Тишо, що Жоро не дойде да ги оправи?

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •