Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 47
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Понеже нямах корпусни пити в 3тия корпус сложих магазинните, по къси са от копрпуса но по добре от нищо.
    Днес погледнах на един 2рия корпус с основите и почти е изграден (белнало се е на всякъде) за това искам да махна магазините и да си сложа корпусни за градене.
    Магазина е пълен с мед но не е запечатан, маи ще е по добре да изчакам да го запечатат и тогава да сменя магазините пити с основи.

    Бързам ама няма смогване днес погледнах и отводките първия корпус е пълен а нямам готови корпуси.
    Така е като не си си подготвил работата през зимата, но от къде да знам.
    Нямам време да ги прегледам, дано не изпусна някой да рой.
    По цял ден съм с чука и започна да ми писва от работа та на село, 20 броя без никаква подготовка си е зор.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    На 1 магнах магазина при прехвърлянето и ми направи впечатление, че почти нищо не е изградил а на другите който оставих магазините в последния корпус, са на 70% готови а са еднакви по сила.
    На слънчогледа ще се пробвам да изградят по още 1 корпус.
    Когато корпуса за градене е между 2 изградени май градят по бързо!

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Така е.

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    99
    Имам проблем с качването на мед в магазина, от около един месец е сложен вече, но има мед само в две-три пити, и то много малко, сложил съм чисто нова магазинна рамка в средата, но въобще не са започнали да я градят, плодника е задръстен от мед и пило, белнал се е целия, даже градят м/у рамките в плодника, но не и горе, преди седмица един дядо ми каза да напръскам магазинните рамки с захарен сироп, вчера ги отворих и няма промяна, а тук сега цъфти липата, слънчогледа и той заформя вече пити и до две седмици ще е цъфнал, кошера е ДБ12 със силно семейство и по питите има много пчели, какво да направя за да заработи нормално

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Имам проблем с качването на мед в магазина, от около един месец е сложен вече, но има мед само в две-три пити, и то много малко, сложил съм чисто нова магазинна рамка в средата, но въобще не са започнали да я градят, плодника е задръстен от мед и пило, белнал се е целия, даже градят м/у рамките в плодника, но не и горе, преди седмица един дядо ми каза да напръскам магазинните рамки с захарен сироп, вчера ги отворих и няма промяна, а тук сега цъфти липата, слънчогледа и той заформя вече пити и до две седмици ще е цъфнал, кошера е ДБ12 със силно семейство и по питите има много пчели, какво да направя за да заработи нормално
    Според мен е от гена на.пчелите.

  6. #26
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Лятото бързо дойде и май така и ще си отиде. Вече не им е до магазини.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Според мен е от гена на.пчелите.
    Имах майка с такъв ген. Как пък уцелих точно с нейното семейство да пробвам система два рутови корпуса с магазини. Е скъса ми нервите. Опитах всякакви въртележки и не. Венци дебели та тлъсти. Пчели много, но мед не качват. При такава тъпканица не влезе и в роево. Махнах малката рамка, гена също. Годината е 2016.

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    При мен има доста такива семейства. Плодниците пълни с мед и пило, а в магазините няма почти никой. Надявам се като цъфне слънчогледа и видят зора с големият приток на нектар да започнат да работят и в магазините.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    А някой с такива проблеми пробвал ли е да сложи магазинна рамка долу в плодника и след като я осемени майката да я качи в магазина?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    При мен пък друго - на акацията напълниха магазинния корпус и го запечатаха. Като започнах да вадя, какво виждам - най-отдолу на медовите пити нацвъкано запечатано търтеево пило колкото 2-3 кибритени кутии. Това на поне 1/3 от кошерите. Та вадих търтеи с вилицата преди да разпечатам. Поне видях и колко акар имам.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •