Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 47
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Точно това искам да кажа!Ако няма добър принос-слагаш основа и наливаш сиропче.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2011
    Мнения
    9
    Това със провисването на плодникова рамка през магазина съм го пробвал и имаше 100% успех. А за градежа на магазинни рамки в плодника е много тънак момент и трябва да се внимава да не се забавиш и да не снесе майката в нея, но при мен се получи снасянето и след като качих питата горе и след 2 дена и майката беше се качила горе.
    Няма "Не мога!"...В този живот има само "Не искам!" или "Мързи ме!"
    .

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2012
    Мнения
    80
    аз съм с ЛР и нямам проблем а градежа на питите ми е следният качвам по 2 пити с запечатано пило между основи като се излюпят пчелата отива да гради и така ми изградиха за 4 седмици всички 7 основи заето аз в магазина слагам по 9 пити да ги надграждат да не снася майката в тях и да може да ги режа с ножа по лесно а не с вилицата да си играя 2 часа за 40 пити така че моят савет е този хем майката няма да се качи хем пък ще ги изградят но трябва да е люпещо се пило и подхранвай за 2 3 седмици за по бърз ефект

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Цитат Първоначално публикувано от dob4o
    Това със провисването на плодникова рамка през магазина съм го пробвал и имаше 100% успех. А за градежа на магазинни рамки в плодника е много тънак момент и трябва да се внимава да не се забавиш и да не снесе майката в нея, но при мен се получи снасянето и след като качих питата горе и след 2 дена и майката беше се качила горе.
    И аз съм го пробвал, ефектът беше нула, хем имах пренаселеност в плодника. Сега имам по-малко пчели в плодника, но всички пити са запълнени с мед и малко пило, така че започнаха да строят основите в магазина. Не е ли запълнено всичко долу, не чакай работа горе.

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    12.07.2012
    Мнения
    74
    petarmar благодаря ти мн за споделения опит Наистина има ефект. Качих плодникови рамки в магазина и за една седмица ми изградиха по 3-4 магазинни рамки. Не е много, но поне е нещо и се обедих, че това което ми каза е истина, а и вече градежа е доста слаб. Ще са ми от полза на пролет когато доиде време да слагам магазините. Още един път благодаря.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    01.10.2012
    Мнения
    38
    колеги аз къчих рамка с пило да се качът в магазина,проблем ли е ръстоианието което устава в плодника?

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Магазините са ми наполовина пълни, искам да ги махна да сложа да градят пити.
    Какво мога да напаря меда като не е озрял?
    Дали да не и слагам питите който махам легнали над другите.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m
    Магазините са ми наполовина пълни, искам да ги махна да сложа да градят пити.
    Какво мога да напаря меда като не е озрял?
    Дали да не и слагам питите който махам легнали над другите.
    Ами махай пълните. Така щокато дозапълнят полвинчатите, ще изградят и основите... А цетрофугираните, във най горния магазин да ги оберат докато им дойде редът.
    Така постъпвам аз.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Защо пък легнали!?Съвета на колегата е добър-слагай втори магазин.И какво значи наполовина пълен?Половината рамки са пълни, половината празни или всички рамки са наполовина пълни?
    Медът трябва да "узрее", а това може да стане в кошера, ако имаш втори магазин, това е начина.
    Ако нямаш и не можеш да намериш веднага, губиш продукция.Поне се снабди за следващата паша.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Ника, вземи се спри малко. Вервай ми, на пчелите ти хич няма да им липсваш, само ги понатрупай отгоре с корпуси и магазини и квото там имаш. Ясно е, че нямаш търпение да видиш всичко строено по конец и изправено на 4 ЛР корпуса, ама бързата работа - срам за майстора, казват.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •