Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 107
  1. #81
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Пълни боклуци са тези тънките.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Благодаря на отзовалите се. В един от пчеларските магазини в Ямбол са по 3 лева. По миналата година намерих вътрешните хранилки на левче по-евтино от техните цени затова питах дали някой знае кой е производителя на тези ХР. В Плевен явно са били на "далавера".
    Винаги може по-добре.

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    Пълни боклуци са тези тънките.
    Да най-вероятно ще провисват и ще ги клеясват жестоко. Май трябва да пробвам с няколко преди да вземам за всички кошери. Тези които гледах са малко по-различни прозрачни са и са по дебели. Снимката е от ХР в пчеларски център южен и са на 4.80
    Винаги може по-добре.

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Тънки са и лягат върху рамките и намаляват площта през която да минават пчелите, това е тормоз за пчелите. Ако вече сте си купили такива, сложете някакви подложки, за да не лягат върху рамките. Иначе са евтини. Сърбите много ги предлагат на Ташмайдан.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Ето това са ХР по 3 лв комплекта, съжалявам но вече са пригодени за друга цел.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 001.jpg‎  

  6. #86
    Наблюдател
    Регистриран
    25.11.2013
    Мнения
    1
    Може ли някой да ми каже,дали може за Х.Р.да се ползва поцинкована мрежа с растер 4,5 мм.

  7. #87
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от slav_yanev Виж публикацията
    Може ли някой да ми каже,дали може за Х.Р.да се ползва поцинкована мрежа с растер 4,5 мм.
    Всичко може ,проба-грешка....аз съм избушил един стар телевизор Опера и го направих на кошер с се получи много добре,гледам ги какви ги вършат без да ги отварям.

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Каналите, сиреч програмите сменяш ли?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #89
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цъ,заклейли са врътката ,даже и xxl не става ,че Мама излита на високо.

  10. #90
    Наблюдател
    Регистриран
    28.05.2017
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    Варна
    Здравейте,
    от миналата година се уча на пчеларство. Сега се опитвам да разбера как се работи с ханеманови решетки и имам някои съмнения. Кошерите (2 бр., наполовина мои) са 10 рамкови дадан-блат. Като поставя магазина върху плодника, разстоянието между плодниковите и магазинните рамки е около сантиметър. Като поставя ханемановата решетка (метална, Лега) между тях, разстоянието от плодниковите до решетката е около 1.5 см, а магазинните опират в решетката и дори тя малко ги повдига. Питам се, дали е нормално това?
    Единият кошер е по-силен и сложих решетка и магазин с 10 магазинни рамки с основи - нямах изградени. Две седмици пчела горе не се вясна, а долу - ври и кипи. Реших, че не могат да минават през решетката и я махнах. След 1 седмица резултатът беше същия. По това време започна да цъфти акацията. За радост, подариха ни 6 изградени магазинни рамки и 4 от тях сложихме в магазина. От този момент нещата живнаха - много пчели на изградените рамки, на основите започна да се забелязва строеж. На 24-ти май ги погледнах и реших, че има открито пило на една от рамките в магазина. Вчера пак ги гледах и реших, че май съм се заблудил за пилото. Реших да пробвам отново решетката и я поставих. Днес ги погледнах, пчелите горе като че ли са намалели, но все още има много и реших да оставя решетката. Има ли в нета упътване за ползване на тези решетки? Какво бихте ме посъветвали? Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от laskov; 28.05.2017 в 22:57. Причина: допълнение

 

 
Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •