Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 31
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Добре де за какво ви е да се набутвате за такива джаджи.Аз като извадя меда и зная дали е под 20% или не е.Това са пари хвърлени на вятъра освен ако нямате 2-3к кошера

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Добре де за какво ви е да се набутвате за такива джаджи.Аз като извадя меда и зная дали е под 20% или не е.Това са пари хвърлени на вятъра освен ако нямате 2-3к кошера
    След като го извадиш разбираш колко е? Аз разбирам преди да го извадя. За меда става дума.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    След като го извадиш разбираш колко е? Аз разбирам преди да го извадя. За меда става дума.


    Още ми е рано все пак има много да уча то за едно лято пчелар се не става.Сега чакам да отворят мярката и може да си купя една такава джаджа да се хваля на селокакъв хубав инструмент имам

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Още ми е рано все пак има много да уча то за едно лято пчелар се не става.Сега чакам да отворят мярката и може да си купя една такава джаджа да се хваля на селокакъв хубав инструмент имам
    Горе говориш едно, а един пост по - долу съвсем друго. Я кажи как го определяш този мед колко процента е? Какъв ти е метода?

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Горе говориш едно, а един пост по - долу съвсем друго. Я кажи как го определяш този мед колко процента е? Какъв ти е метода?


    С химически молив или с бял листили 9 дена в магазина да седи на проветриво

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Къде може да се закупи течност за калиброване на рефрактометри за мед? Някой с много точен рефрактометър може да измери и публикува плътността на определена марка олио или зехтин и аз да си купя олио или зехтин от същия производител и да го ползвам за еталон за калибровка.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    23.07.2017
    Мнения
    1
    Аз си закупих моя рефрактометър за мед от тук Hobbyrc-bg.com и пристигна с течността за калиброване, която се оказа че трудно може да се намери отделно. Можете да им звъннете и да ги попитате.
    Надявам се да ви помогнат.
    п.с. А иначе за рефрактометъра, аз съм доволен защото с него лесно се измерва влажността на меда.
    Успех!

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ето на какво попаднах: http://atago-russia.com/refractopola...arimetr-repo-4
    Това, освен, че ще измери меда, ще даде и резултат за степента на инвертиране при приготвяне на сироп. Някой работил ли е с такова нещо?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ето на какво попаднах: http://atago-russia.com/refractopola...arimetr-repo-4
    Това, освен, че ще измери меда, ще даде и резултат за степента на инвертиране при приготвяне на сироп. Някой работил ли е с такова нещо?


    https://translate.google.com/transla...ml&prev=search

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията


    Скъпо ки се вижда.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •