Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 72 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 718
  1. #371
    Наблюдател
    Регистриран
    28.09.2015
    Мнения
    13
    Ти напиши нещо конкретно за роенето .Не се измъквай разводнявайки темата.

  2. #372
    Наблюдател
    Регистриран
    28.09.2015
    Мнения
    13
    Водката те държи от снощи май.

  3. #373
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    "Слънце", ставаш смешен с непродуктивните си мнения. Не съм видял твое конструктивно мнение по темата. Трупай мнения Ха-Ха!
    В най-скоро време ще ви напиша, как може да се рои семейство, защото събира вода. Става въпрос за речна или всякаква вода, не за водка, и това не е шега.
    Само от морската вода се не рои като я събират, защото е подсолена
    Леле работата тук е сериозна от бая време не бях влизал ама като гледам " майсторите" са същите
    п.с.- за много години!

  4. #374
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Нимуе Виж публикацията
    Ти напиши нещо конкретно за роенето .Не се измъквай разводнявайки темата.
    Хайде бе Нимуе тъкмо си казвам на ум - всеки момент ще се появи и Нимуе и ще ме порицае, че съм написал нещо неконкретно и ти цъфна. Тук има нещоооо.

  5. #375
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Нимуе Виж публикацията
    Водката те държи от снощи май.
    Мммммм, тук сгреши. И това може да го потвърди целия форум. Ха, ха. Веселяк.

  6. #376
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    2012г. купих нов кошер ДБ и отводка на 4 рамки. Пролетта на 20 април 2013г. прегледах плодника: 8 пити със запечатано пило, от летва до летва, че и отгоре/на горните летви бяха построени килийки и в тях бяха захранени личинки/. На 9-та пита имаше открито пило и само 10-та беше пълна с мед. Не съм го проверявал, не съм го и измислил, а съм го чел в книгите, че 1 пчела покрива 3 килийки. =>Ако това всичкото пило от 8 рамки се излюпи /а то няма друг избор/, дори и всички по стари пчели да са измрели, ще има нужда от 8*3=24 плодникови пити /кошера е 10 рамков/. При такава пренаселеност, не виждам, как пчелите носещи нектар ще стигнат до магазина. Даже не виждам водата винтилирана от нектара как ще стигне до прелката, че да излезе на вън.
    И мен да ме поставят в такава пренаселеност, и аз ще роя.
    Тогава бях абсолютен новобранец. Виждах че пчелите са насекоми, но не осъзнавах способноста им да се размножават с огромни темпове /типично за насекомите/.
    Мисля, че разковничето до голяма степен се състои в това: не оценяваме кога ще се пренасели кошера и това е основната причина за допускане на роене.
    Изучавал съм технически науки. Биология и химия са ми чужди. Допускам, че има и други /по-тънки/ предпоставки за роене /тук имат думата биолози и ветеринарни лекари/, но мисля, че другите предпоставки оказват влияние по-рядко.
    Дано не съм досаден, но искам да довърша разказа.
    Позвъних на човека който ми донесе отводката /донесе ми я попътно/. Описах му положението. Той ми поръча да сложа два магазина, да вдигна всичкото запеатано пило горе и да попълня с изградени пити или с восъчни основи. Изпълних препоръката му, изградени пити нямах и сложих само основи, след десет дена всичките 10 основи бяха изградени, кошера не се рои и събра много мед.

  7. #377
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Хайде бе Нимуе тъкмо си казвам на ум - всеки момент ще се появи и Нимуе и ще ме порицае, че съм написал нещо неконкретно и ти цъфна. Тук има нещоооо.
    Ами правилно ти написа нищо по темата не си драснал само ни атакуваш със Слави. Ма да изложиш теза - не!

  8. #378
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    При такава пренаселеност, не виждам, как пчелите носещи нектар ще стигнат до магазина.
    Чуден човек. Другите пчели на едно място ли стоят, че да не може тези които носят нектар да стигнат до магазина? А и нектара идвайки отвън веднага ли се качва в магазина? И още няколко неща на които не обърнах внимание.

  9. #379
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Ами правилно ти написа нищо по темата не си драснал само ни атакуваш със Слави. Ма да изложиш теза - не!
    Чакам с нетърпение тезата на Слави за водата и нейното въздействие върху роевия инстинкт на пчелите. И ще се включа активно.

  10. #380
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Аааааа що е то, Немуе ?! Василевсите явно роят, но защо ли не (градят) строят ?!!
    Този пост е редактиран от Ivan Mankov; 02.01.2016 в 06:34.

 

 
Страница 38 от 72 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •