Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 72 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 718
  1. #141
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Колеги как ще коментирате метода на един мой познат, който унищожава майката след акацията или до този период като метод за нерояване. Човека гледа сам 70 бр. Дадан-Блат и отделно се занимава с други неща.Като изважда и добри количества мед.
    Чул с-м и знаја нјакои пчелари които изваждат мајката на нјаколко дена прет акационата паша, за да пчелите в кошера не хранат младо пило, но всички да се хврлат на преработка на меда. Това е тзв ГЈОРЗОВО ПРАВИЛО.
    Изваждане на мајите слет акацијата, по мен, нјама никакво сврсиходство!

  2. #142
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2014
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Mariazell
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    То любов има и към малките зайчета, малките пиленца и т.н., но тази любов рано или късно прераства в любов към вкусно сготвената манджа от тях когато порастнат ...... Така че нека да не правим популизъм, а да си признаем, че всички ние се занимаваме с пчеларство, защото искаме ДА ЕКСПЛОАТИРАМЕ нашите пчели.

    Ако някой пчелар наистина обичаше пчелите си, нямаше да им взема меда. Щеше да им осигури луксочни кошери от по 200-300 лева единия, щеше да ги храни с мед и вечер щеше да им пее приспивни песнички. Това е любовта - себеотрицание и жертвоготовност спрямо любимия. При пчеларите няма любов - има само ЕКСПЛОАТАЦИЯ НА ТРУДА ИМ в по-голяма или по-малка степен.

    ПС: Ако наистина твърдиш, че ги обичаш, купи си от мене рамки за по 3 лева едната, основи за по 3 лева едната и кошери за по 300 лева единия - всичко е свръхкачествено и е специално произведено именно за любовчии като тебе ....... Дори ти обещавам да ги опаковам в луксозна хартия, да им сложа златни панделки и да ги напарфюмирам, за да им е кеф на твоите пчели. Помоли tsc1 да ти продаде охранителна система, видеонаблюдение, отоплление на всеки един кошер и мощна аудиосистема, за да им пускаш на пчелите диско музика или стари градски песни - ще ги питаш какво искат. Всичко това ще ти излезе има няма 1000 лева на кошер, но какво са тези мизерни стотинки пред безграничната любов, която ти изпитваш към тях.
    Господин Матеев, винаги се възхищавам на патоса и страстта с която защитавате и доказвате всяка Ваша теза. И този път не ме разочаровахте. Благодаря Ви, за което! Съжалявам, че не усетихте леката закачка в моята, както се оказа, неумесна за Вас забележка и Вие се нахвърлихте като ротвайлер (и тях някой ги обича) на булонка, да ме вкарвате в правия път. Просто ми беше интересно дали можете да погледнете на нещата от малко по-друг ъгъл. Хора сме и сме различни. Това което е важно за вас, не значи, че трябва да е важно за мен или някой друг. Това по никакъв начин обаче не ме задължава да се опитвам да Ви налагам моя мироглед и да Ви поучавам как да си гледате пчелите.
    Колкото до офертата Ви, благодаря, но няма да се възползвам от нея поради причината, че това, което ми го предлагате, го има и тук, където живея и то на много по-високи цени. А това, което не мога, си го купувам разбира се. Но понеже аз не изпитвам такава любов към пчелите ми, която би се изразила в някакви цифри, аз изработвам всичко, което ми е необходимо със собствените си ръце.Охранителна система не ми трябва, освен срещу нападение от мечки, но пък такива щети ми ги покрива застраховката. За музиката се грижат птичките и потоците около пчелина. Кражби няма, ограда няма. Въобще идилия. Просто да ми завиди човек

    П. С. Моля поста ми да бъде изтрит, защото твърде много нагазихме в О.Т.

  3. #143
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Кажете какви методи ползвате срещу роене ?

  4. #144
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Най-вече селекция. Всичко останало е просто губене на време.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #145
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Най-вече селекция. Всичко останало е просто губене на време.
    Едно си знае баба, едно си бае. Селекция. Пък и най - вече. ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ.

  6. #146
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Едно си знае баба, едно си бае. Селекция. Пък и най - вече. ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ.
    Кажи ти какви методи ползваш ?

  7. #147
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Кажи ти какви методи ползваш ?
    Дишам им във врата.

  8. #148
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Слънчо и аз го пробвах това, ама една като ме изплющя по устната...Ти си явно профи!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #149
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Слънчо и аз го пробвах това, ама една като ме изплющя по устната...Ти си явно профи!
    Пропуснал си да й притиснеш крилата и за това се е извъртяла да те ужили

  10. #150
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ти си явно профи!
    А, профи. Имам 1 - 2 в градинката и с тях се занимавам. А големите пчелари никога не говорят колко пчели са ги ужилили днес - примерно. Защото 10 - 15 ужилвания на ден са нищо. Без значение къде.

 

 
Страница 15 от 72 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •