Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 72 от 72 ПърваПърва ... 2262707172
Резултати от 711 до 718 от общо 718
  1. #711
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2016
    Мнения
    19
    Здравейте. Днес един кошер ДБ 10 ме изненада с запечатани маточници на 4-5 рамки.
    Семейството видимо беше в работно настроение събираха нектар от акацията и не даваше признаци на роене.
    Направих три отводки на по 3 рамки, а в стария кошер оставих майката на една пита с мед и прашец и от двете страни по две основи( общо 4 основи) . Имаха и пълен магазин, но незапечатан, затова го върнах да го запечатат.
    Мисля да подхранвам отводките с рядък сироп 2 към 1 за сега. По нататък 1 към 1.
    Добре ли съм се справил?
    И дали ще запечатат магазина?

  2. #712

  3. #713
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ralitsa Виж публикацията
    Първият линк - добре, но вторият???

  4. #714
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Първият линк - добре, но вторият???
    И той кат първия.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #715
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    И той кат първия.
    Бре не баш така.Две вечери коментирах със съпругата,че трябва да сменя акумулатора на една от колите,за да ползвам "стария" за ю пи еса на камината...Тааааа,чул ни е....компютъра..

  6. #716
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ами може, как да не може? Но иде реч не само за рояване, но и за мерки за неговото предотвратяване. Аз такива мерки не видях. Та в този случай искам да споделя такива мерки. Първата мярка е предизвикване на самосмяна посредством изтощение на майката, чрез преработка на големи количества захарен сироп. Второ- ранна отводка, която се обединява с основното семейство, преди да настъпи роевия период. И трето т.нар. търтеева теория. Аз лично считам тези трите за достатъчни.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #717
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ами може, как да не може? Но иде реч не само за рояване, но и за мерки за неговото предотвратяване. Аз такива мерки не видях. Та в този случай искам да споделя такива мерки. Първата мярка е предизвикване на самосмяна посредством изтощение на майката, чрез преработка на големи количества захарен сироп. Второ- ранна отводка, която се обединява с основното семейство, преди да настъпи роевия период. И трето т.нар. търтеева теория. Аз лично считам тези трите за достатъчни.
    Бай ти Иван Бъкърджийски препоръчва,в началото на първа паша,поставяне на маточник в магазина.До края на пашата,младата майка е сменила старата ииииииии,пей сърце

  8. #718
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Бай ти Иван Бъкърджийски препоръчва,в началото на първа паша,поставяне на маточник в магазина.До края на пашата,младата майка е сменила старата ииииииии,пей сърце
    Тази година на доста кошери поставих маточници, не в магазина, а направо в плодника и премахнах майките. Само един след 3 дни се излюпи майката и след десетина дни започна да снася и ДА - пей сърце, но останалите се излюпиха, изчакаха да сътворят нови маточници и хайде на клона. Това бяха и рояците които имах тази година. От другите кошери не излязоха. Е, може и да не съм видял. Все пак не съм все там, но всяка вечер - да. Та, изненади много.

 

 
Страница 72 от 72 ПърваПърва ... 2262707172

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •