Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 62 от 72 ПърваПърва ... 12526061626364 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 611 до 620 от общо 718
  1. #611
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Но трябва да не предузираш.Хубавото му е също ,че не само твоите лови а и чуждите като магнит за ройчета.

  2. #612
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Имам няколко украинеца две семейства по осем рамки с общ магазин.До сега съм виждал само един рой.Може би в тоя кошер е загадката защо се роят и как може да се избегне роенето.
    Някой колега който е имал такъв модел кошер може да драсне някой ред от наблюдения.

  3. #613
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Днес и аз видях една да виси на клоните. След като прерових 5-6 кошера наоколо и не намерих маточници, нещо ме ровна и отворих един кошер оставен като гол рой и намерих 7-8 маточника, от които един излюпен, 2 незапечатани а другите пред излюпване. Старата майка си беше в кошера, но си личи, че ще умре скоро.

  4. #614
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Правилно ли разбирам?
    Оставил си майката само на основи и тоя кошер се е роил?

  5. #615
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Правилно ли разбирам?
    Оставил си майката само на основи и тоя кошер се е роил?
    Точно така, изградиха 10 основи от който 6 в момента са с пило и е заложила маточници. Предполагах, че може да си направи самосмяна защото майката е стара.

  6. #616
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Това е много добра система и е по добра от осакатяването на майката и после ако ги обединиш за по късна паша става фурия . Руснаците му викат ако не бъркам думата медовик използват го за борба с роенето и за по късна паша.

  7. #617
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Здравейте,колеги!Вчера един кошер ми се изрои,направих 2 отводки + роя ,оставих го на 2 рамки с 3 пити за градеж+магазин 12 рамки днес пак излезе рой от този кошер.
    Нормално ли е това нещо за първи път ми се случва да го видя?От роя днес събрах пред кошера 9 убити майки.

  8. #618
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Здравейте,колеги!Вчера един кошер ми се изрои,направих 2 отводки + роя ,оставих го на 2 рамки с 3 пити за градеж+магазин 12 рамки днес пак излезе рой
    Нормално ли е това нещо за първи път ми се случва да го видя?От роя днес събрах пред кошера 9 убити майки.
    Нормално за тая година. в роя ти е имало бая млади майки и затова.

  9. #619
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    това за роя съм го виждал,но от 2 рамки рой да излезе не бях

  10. #620
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Имам няколко украинеца две семейства по осем рамки с общ магазин.До сега съм виждал само един рой.Може би в тоя кошер е загадката защо се роят и как може да се избегне роенето.
    Някой колега който е имал такъв модел кошер може да драсне някой ред от наблюдения.
    Може би размера на рамката но това е само предположение. Тази година голяма част от лежаците ми се изроиха едно и двусемейни, имаха достатъчно празно място и градеж на уви. Като пример едносемеен 26 рамков 11-12 рамки пило разновъзрастно 3 пити прашецо медови изградил 7-8 рамки останалите празни и се опита да хване гората но... Тази година планирам да заселя два украинеца и един кениец та да видим къде е заровено кучето:-) .
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

 

 
Страница 62 от 72 ПърваПърва ... 12526061626364 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •