Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 72 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 718
  1. #121
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от nolkov Виж публикацията
    Радо - не мога да произвеждам майки, защото не мога да ходя когато се налага по дни, за да правя една или друга операция....Аи дори да го разчета с укендите н евсеки е удачен от към атмосферни условия (както беше тази година и аз нямах никакъв успех с майките).
    На всяко семейство слагаш ханеманова решетка /няма значение системата кошери ако е дадан-блат слагаш два магазина /качваш две рамки с открито пило плодника свиваш и прехвърляш ларви в 4-5 чашки и ги закрепяш върху рамките с открито пило другата седмица ако си успял да ги пренесеш пчелите са захранили няколко маточника и тогава махаш решетката и майката и първата майка която ще се излюпи ще е от твоите ларви и така спестяваш няколко дни и имаш качествена майка.

  2. #122
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Да това е добър начин, не съм много добър с прехвърлянето, но може би ще го пробвам..
    Благодаря!

  3. #123
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Сега ми се върти една такава идея,щом пчелите влезнат в пашата,или няколко дена преди това,да разпечатам меда от няколко пити в плодника.И да сложа магазините,така разпечатания мед би трябвало,да го качат в магазина.Във плодника ще се освобождава повече място за снасяне на майката.Какво ще кажете за тази идея.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Сега ми се върти една такава идея,щом пчелите влезнат в пашата,или няколко дена преди това,да разпечатам меда от няколко пити в плодника.И да сложа магазините,така разпечатания мед би трябвало,да го качат в магазина.Във плодника ще се освобождава повече място за снасяне на майката.Какво ще кажете за тази идея.
    Идеята ти е хубава и изгодна за теб, но дали така мислят пчелите ти? Колко хубаво щеше да бъде останалия мед от зимата да ни го складираха на пролет в магазините, а те да вървят да си търсят нов.

  5. #125
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Петър84,идеята ти ще проработи ако магазина,корпуса е отдолу. При ранните паши нощите са студени и пчелите търсят топлата част на кошера за отглеждане на пило.Никой, а дори и пчелите не обичат да качват товар отдолу нагоре.

  6. #126
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Петър 84, хубаво е че мислиш, търсиш начини да изработиш технология която ще те устройва, но........Мое мнение: До тук добре, пчелите качват меда горе в магазина долу в плодника место бол майката ще има да се вихри, но дали е така (кой ще ми каже). Пчелите мед ли ще събират или пило ще гледат? Как мислиш?
    Ако тръгнеш да пробваш не го прави на всички кошери, за да имаш база за сравнение.

    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Сега ми се върти една такава идея,щом пчелите влезнат в пашата,или няколко дена преди това,да разпечатам меда от няколко пити в плодника.И да сложа магазините,така разпечатания мед би трябвало,да го качат в магазина.Във плодника ще се освобождава повече място за снасяне на майката.Какво ще кажете за тази идея.
    Привет !
    Пробвай човече .
    От средата на 20-век , ни учиха на съветско пчеларство , след това на американско , последва сръбското , сега на какви ли не глупости .
    А ,някой да отчита природните особености , климата , релефа ?
    Едно , си знае баба едно си бае .

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Сега ми се върти една такава идея,щом пчелите влезнат в пашата,или няколко дена преди това,да разпечатам меда от няколко пити в плодника.И да сложа магазините,така разпечатания мед би трябвало,да го качат в магазина.Във плодника ще се освобождава повече място за снасяне на майката.Какво ще кажете за тази идея.
    Най-напред помисли с какво си третирал и какво ще качат пчелите в магазина.Може и да НЕкачат меда горе,но със сигутност ще им отвориш малко работа.Напръскай с вода разпечатаните участъци.

  9. #129
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Сега ми се върти една такава идея,щом пчелите влезнат в пашата,или няколко дена преди това,да разпечатам меда от няколко пити в плодника.И да сложа магазините,така разпечатания мед би трябвало,да го качат в магазина.Във плодника ще се освобождава повече място за снасяне на майката.Какво ще кажете за тази идея.
    Всичко зависи от силата на семеиствата и качеството на маиката ако маиката е блокирана долу с мед едвали ще чака пчелите да качат меда горе и да и освободят място да снася по скоро тя ще се качи горе ище осемени магазина там е и по топло,по добрия вариянт за разнасене на меда е като цепиш полото на две с медена пита но семеиствато трябва дае силно и времето малко по топло ,незнам защо искаш да го качваш този мед в магазина по добре го превърни в пчели те ще ти дадът много мед.

  10. #130
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Колеги как ще коментирате метода на един мой познат, който унищожава майката след акацията или до този период като метод за нерояване. Човека гледа сам 70 бр. Дадан-Блат и отделно се занимава с други неща.Като изважда и добри количества мед.

 

 
Страница 13 от 72 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •