Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 45 от общо 45
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Цитат Първоначално публикувано от galin_f
    Които иска да въди, които иска да отглежда, по-важно е крайния резултат да е качествен.
    Много ми хареса.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Да, и практиката показва, че тези които произвеждат - не им е добър резултата, а тези дето извеждат и отглеждат - са по доволни.
    Като знам колко пари съм дал за майки, а нито една не ми е останала, а и като знам вече колко лесно може пчеларя сам да си изведе майки, никога няма да подкрепя" производителите".

  3. #43
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    И последно за какво е спора... ???
    Колега, ти да не си учител ???
    Не, колега, просто ценя истината. Помниш ли го това - "В началото бе словото"... Пък както искате го въртете - отглеждайте, преглеждайте, ваша си работа!

  4. #44
    Потребител
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    61
    Цитат Първоначално публикувано от павликянин
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    И последно за какво е спора... ???
    Колега, ти да не си учител ???
    Не, колега, просто ценя истината. Помниш ли го това - "В началото бе словото"... Пък както искате го въртете - отглеждайте, преглеждайте, ваша си работа!
    И растенията са също живи организми - и се нарича растениевъдство, обаче съм чувал да казват производство на семеннен, посадъчен материал и т.н.
    От растенията се "добива" - нещо си, защо пък от пчелното семейство да не се "добиват" майки /добив на пчелни майки/ и т.н.
    Просто кой както иска да го казва...
    Живей както можеш, ако не можеш както искаш.

  5. #45
    то щото е произвеждане, а не отглеждане и виждаме какви майки продават (ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ)А всеки който, си ги прави за себе си, без значение по какъв метод, си ги отглежда, защото са за собствени нужди.Не вярвам някой, да си произведе майка за собствени нужди.

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •