Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 26
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2012
    Мнения
    2

    ЛИПСА НА ГРАДЕЖ

    Имам два кошера ДБ които отглеждам в централни Родопи. Закупил сам ги 2011г. Има огромно количество млади пчели.8-9 плодникови рамки са с пило на различна възраст.От май до ден днешен няма никакъв градеж,даже напротив.Сложих им рамка с восъчна основа и вместо да почнат да изтеглят килийки те я прегризаха по средата.Тоест взимат,а не дават.Освен това всяка вечер пчелите се събират под прелетната дъска на кълбо и висят така до залез слънце. Не знам дали това е нормално? Моля за вашето мнение. Благодаря предварително.

  2. #2
    липса на паша, не слагане на магазини, роево състояние... причините могат, да бъдат много.Подобри вентилацията, и няма да ти висят бради.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2012
    Мнения
    2
    Нямам изградени магазини пити. Какво ти е мнението за полуизградените пластмасови основи.

  4. #4
    нямам наблюдение над пластмасата, аз съм по класиката.Слагай само основи в магазина, качи и 2-3 плодникови пити в магазина, и си свиркай.

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    Аз ползвам за първа година пластмасови пити но в ЛР. По време на липата много добре ги градяха. Сега след липата, като цяло градежа е по слаб, но пак си ги градят.

    Но наистина, най- вероятно няма паша и затова не градят.
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв

    Re: липса на градеж

    Цитат Първоначално публикувано от Mlekarcheto
    Имам два кошера ДБ които отглеждам в централни Родопи. Закупил сам ги 2011г. Има огромно количество млади пчели.8-9 плодникови рамки са с пило на различна възраст.От май до ден днешен няма никакъв градеж,даже напротив.Сложих им рамка с восъчна основа и вместо да почнат да изтеглят килийки те я прегризаха по средата.Тоест взимат,а не дават.Освен това всяка вечер пчелите се събират под прелетната дъска на кълбо и висят така до залез слънце. Не знам дали това е нормално? Моля за вашето мнение. Благодаря предварително.
    За мен това не е нормално.
    Консултирай се с някой колега в твоя район, ако и при него е така, значи няма паша и затова не градят, провай с малко сиропче да подхранваш. Огледай се в района, цъфти ли нещо, липи, ливади и тн.
    Къде слагаш сновата за градеж ? Пробвай в средата да разделиш пилото.
    Да не са нещо фалшиви основите. ?
    Задължително ги разшири с магазин, дори и само с основи.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Да няма някое електросъоръжение - особено антена - наблизо?

  8. #8
    какво общо има антената с градежа колега?

  9. #9

  10. #10
    Тука става на въпрос за високо напрежение. До сега аз за антена с високо напрежение не съм чувал .......

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •