Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    28.05.2012
    Мнения
    73
    Пчеларски район
    Пловдив

    ТОВАРЕНЕ И РАЗТОВАРВАНЕ

    Не можах да прочета кой как се справя с тази дейност, затова покрай моя проблем, пускам отделна тема.

    Имам малко на брой ЛР кошерчета, които трябва да преместя с бус. Проблемът ми е, че вероятно трябва да се справям сам и няма как да ги вдигна целите (дълбоко дъно + 2 корпуса) и да се разхождам с тях насам натам. Как трябва да процедирам в подобен случай?

    Като кг мога да ги вдигна и да ходя с тях, но формата не предполага стабилен захват и сигурност. Вероятно ако си направя някакви колани/тиранти, с които да ги придържам към мен..

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Честно да ти кажа не виждам как ще се справиш сам. Най-добре е да намериш някой, който да ти помогне. Може да си докараш проблем при евентуално изтърване.

  3. #3
    Преди месец носих около 30 метра ЛР дълбоко дъно и един корпус,като стигнах до мястото където да го оставя щях да го изпусна от умора,а мога да кажа че не съм от слабите.Намери някой да ти помогне.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    28.05.2012
    Мнения
    73
    Пчеларски район
    Пловдив
    Да разбирам, че не мога да ги товаря и разтоварвам корпус по корпус.
    .., че и докато бяха на отводки ги забих на един наклонен терен, весело.. - това изключва пренасянето с количка на 1 колело. Остава да си намеря количка на 2, от тези складовите, и да помедитирам отново над проблема.

  5. #5

    Re: Товарене и разтоварване

    Цитат Първоначално публикувано от Gogo
    Не можах да прочета кой как се справя с тази дейност, затова покрай моя проблем, пускам отделна тема.
    Аз се справям с това: http://pchelari.com/forum/viewtopic.php?t=3770

  6. #6
    Щом ще се занимаваш с подвижно, най-добре си намери помощник.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •