Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 37

Тема: ДОБИВИ

  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    11.12.2010
    Мнения
    84
    Цитат Първоначално публикувано от Владо-Gillan
    пчеличките са по важни, от добивите.Стига с тези добиви, станахме като рибарски форум.
    След ловците и рибарите идват и пчеларите, направило ми е впечатление че добивите се засилват около Нова Година като потече виното.

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    29.08.2011
    Мнения
    64
    хахахах засегнати ли има или ? :D
    В региона има хиляди декари слънчоглед и кориандър.Район, където се сеитбата е стабилна.Да не говорим за Липа и т.н.На тези КГ хората са недоволни. Който е от региона знае ... а Вие от него ли сте ? :D Май май НЕ.
    Money never sleeps.

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    29.08.2011
    Мнения
    64
    С Петко Станчев, май сме двама " рибари " от едно и също място
    Money never sleeps.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    09.02.2011
    Мнения
    11
    От 27 кошера 1200 кг мед и 29 (рояка и отводки)

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    при нас това е най слабата от към мед след 2007 сурова зима бързо затопляне и страшна суша

  6. #26
    Колегата не ви лъже с килограмите наистина извади 42 кг от къде знам ли, просто аз му помагах и заедно извадихме меда. Кошерите са му ДБ 10 рамкови. В района на Българово бяха засяти хиляди декари слънчоглед и кориандър, както и рапица но тя нищо не даде. Тази година му завиждам на района аз съм на 15 км от него и имам 28 кг добив като парадокса е че нивите около мен се работят от същата Кооперация но при мен сеят жито :D . Сушата при мен си каза думата от липата взех 19 кг от семейство, а от там нататък капка дъжд не падна слънчогледа замина за седмица и даде много малко и сумарно се получи резултата който описах по горе. И колега dvidenov и на виното и луканките ще му дойде времето :D

    Последно време не виждам колегата Йорданов да го черпя една бира послушах го и доло не ги пипах.

    Лек Ден на всички и успешна подготовка за зимата сега това е най важното.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Въх, щом е за почерпка - ние пак сме тук ! Радвам се че засичаш "дребните" детайли из коментарите - това ти гарантира добро бъдеще. Радвам се и че си помагате и се учите един друг, от това по-хубаво няма. Сега много внимавайте с пчелите / нападенията !/ и ги наблюдавайте по-изкъсо, че ще трябва да им се помага. Преди години на село като избухна АГ метео условията бяха същи като сега. И макар че имам рекорден добив и медосбора не е приключил, нещо не съм въодушевен. Бе направо усещам че ни чака много тежка зима и като си знам колко рядко бъркам - още повече се вкисвам. Ама трябва да устискаме някак.

    П.п. Много се кефя на проявите на чувство за хумор у форума, ама ако някой насериозно се майтапи с цифрите по-нагоре явно че отскоро е чул за пчели и пчеларство.

  8. #28
    Не може без чувство за хумор иначе става много тегав (снобарски) диалога. За нападенията си прав преживях го доста неприятна гледка 4 кошера бяха нападнати доста масирано и понеже не се бях сблъсквал с това какво ли не правих вода ги оливах не и не. Накрая един пчелар на 75 години ми каза да ги покрия с трева и ги отървах ама една кофа пчели замина . Почнах да ги подхранвам към 8 вечерта. Иначе хубаво че си помагаме с колегата иначе трудна работа а и по бързо минава работата cool; .

    И аз имам чувството че ни чака тежка зима по тежка от миналата ама поне аз така знам пълни ли са с мед доло ще оцелеят толкова години са оцелявали въпреки намесата на човека. Пчелите умират зимно време от тънките сметки на пчеларя ще им врътна 4-5 рамки мед те ще оцелеят и оп стане някой тежка ситуация и аиде пак еди си колко % смъртност.

    Колега Йорданов то при пчеларите е като рибарите покачват улова (добива) нагоре от което няма никакъв смисъл. Да се погрижим добре за пчеличките че зимата спокойно да си пием виното и да си ядем луканките :D
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #29
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Аз слушах "ianev" и от 4 семеиства които зазимих зимата напролет ги третирах по съвети на колегата и изкарах по над 30кг. мед като имах по 4 изградени магазинни рамки на кошер и ми изградиха по 25бр.

  10. #30
    Догодина дано да е двойно
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •