Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 55
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Да увлича се по полета на пчелите в долния корпус,понеже летежът им е по интензивен.

  2. #32
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Доста търсих из интернет и не намирам нищо за тази система, освен книга на Pelett за медодоносните растения. Дали има и някакво друго название по-известно на запад?

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    11.06.2011
    Мнения
    12
    iris: Пелетовата система е описана в трета част на Интензивно пчеларство на Ангел Грънчаров.
    Търсих книгата и от едно място ми казаха, че трудно ще я намери в търговската мрежа.Не е пускана скоро в печатница.И ако само там е описана Пелетовата система, честито.Ако някой има идеи от къде дори и на старо да казва.

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Нямали някой тази книга трета част на Интензивно пчеларство на Ангел Грънчаров, за да я прочетем

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Нищо повече няма да научите специално за пелетовата система от книгата.Каквото е писано в началото на темата това е и във книгата.Но иначе книгата,и не само 3та книга ,а от 1ва до 5та са интересни.

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    01.02.2012
    Мнения
    40
    Frank C. Pellett "Practical queen rearing" за тези, които могат да се справят на английски
    http://www.archive.org/stream/practi...lrich_djvu.txt

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    01.02.2012
    Мнения
    40
    Frank C. Pellett "Productive beekeeping"
    http://archive.org/details/productivebeekee01pell

  8. #38
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    Здравейте, колеги.
    Понеже много се запалих по тази система, а и е идеален начин за мен, за да засиля ранните отводки - има някои подробности, които не са ми много ясни и ще помоля, ако някой е наясно да отговори.
    Мисля да придам зрял маточник в трети корпус, като завъртя корпуса на 180 градуса и отворя входа на корпуса. Когато майката се оплоди и кошера се засили достатъчно, малко преди слънчогледа ще отнема старата майка в нуклеус /на същия пчелин/, новата я свалям в първи корпус/или свалям и завъртам целия корпус, заедно с майката/, а какво става с обърнатия вход /летящите пчели, които са придобили навик да го ползват, ще се преориентират ли? все пак е на 180 градуса/ Тоест, имам опасения, че дори и да го заjворя вечерта и обърна корпуса, пчелите ще излетят от долния вход но на връщане - пак ще търсят горен заден вход.
    Предварително благодаря за отговорите!


    Поздрави.

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Да,ще търсят,ще търсят и ще си го намерят(долния вход) и всичко ще приключи до вечерта.Но ще продължат да изпълняват същия маршрут към горната прелка и без забавяне продължават към долния.

  10. #40
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Да,ще търсят,ще търсят и ще си го намерят(долния вход) и всичко ще приключи до вечерта.Но ще продължат да изпълняват същия маршрут към горната прелка и без забавяне продължават към долния.
    Благодаря за бързия отговор, така и подозирах - че ще се лутат. А няма ли, след примерно седмица, да свикнат с новия маршрут или ако мога аз да спомогна с нещо процеса?

 

 
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •