Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 51 до 55 от общо 55
  1. #51
    Наблюдател
    Регистриран
    11.01.2013
    Мнения
    26
    При тази система старата майка е в първи корпус а новата в трети въпроса ми е следния след акацията когато няма паша налага ли се да се да се изважда пило от корпусите с майките с цел разтоварване противороево щото и двете са оставени в един корпус да осеменяват

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ти прочетели внимателно първият пост.Ако си го прочел,прочети го още веднъж,но бавно и помисли.Отговора е лесен.

  3. #53
    Наблюдател
    Регистриран
    08.12.2014
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    близо до Плевен
    Системата наистина е добра. Пробвана. Трябва обаче да се търси майката, което невинаги става бързо.

  4. #54
    Наблюдател
    Регистриран
    19.01.2016
    Мнения
    16
    Здравейте, Пчеларствам изцяло с Дадан блат 10р и ми се иска да опитам двумайчина система за пчеларстване,но основният ми проблем е че след акацията имам липа и слънчоглед.Идеята ми е преди рапица да подредя: плодник/ХР/магазини/ХР/плодник като преди това съм сложил мрежа за прополис поне 10-15 дена за обединяване на миризмата и непосредствено преди рапицата да заменя мрежата с вестник.възможно ли е така конфигурирания кошер да стои и след акацията или след пашата е желателно да се сложи плътна преграда.

  5. #55
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от gmdbee Виж публикацията
    Здравейте, Пчеларствам изцяло с Дадан блат 10р и ми се иска да опитам двумайчина система за пчеларстване,но основният ми проблем е че след акацията имам липа и слънчоглед.Идеята ми е преди рапица да подредя: плодник/ХР/магазини/ХР/плодник като преди това съм сложил мрежа за прополис поне 10-15 дена за обединяване на миризмата и непосредствено преди рапицата да заменя мрежата с вестник.възможно ли е така конфигурирания кошер да стои и след акацията или след пашата е желателно да се сложи плътна преграда.
    Нямам много опит с двумайчините ама си мисля, че е по-добре на ранните паши да налиташ, а обединяването да го правиш на късните. И след последната да си изведеш най-отгоре пак ново семейство с млада майка.

 

 
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •