Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 112
  1. #81
    Наблюдател
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    20
    с 50 тона мед бих пренебрегнал бг. прекупвача.директно на друг прекупвач та и дори производител от страна от европеиския саюз за да няма големи разправи с митници ще си покриеш дори и пътните разходи ако се наложи ти да ги плащаш.5 такива човека да изнесът и бг. прекопвачите ще бъдат принудени да вдигнат цената поне с лев нагоре по простата причина защото ще им се наложи да тичат по селата и да чукат по къщите дори и на дребните производители за да си покрия нужните количества мед.един познат изнася за Гърция на 12лв за килограм като казва че едва смогва да остави някакво количество за продажба на дребно б бг. магазинчето за съседи и приятели.

  2. #82
    Наблюдател
    Регистриран
    27.06.2012
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    Ако трябва да сме точни и аз самия не мога да подам заявление на 25 юни и няма да взема и стотинка регистрацията ми на ЗП е от 26 март а изискването е до 25 март и отпадам какво да направя да почна да се вайкам и да си вдигам кръвното че няма да им взема петте лева, да завиждам на тези които ще вземат няма смисъл...
    Всъщност, изискването е до 26 март, тъй като 25 март е неделя. Аз също съм регистриран на 26 март и днес подадох документи без проблем. Така че подавай и взимай, колкото дадат

  3. #83
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Ами аз съм пчелар, не съм производител на меденки.

    Само че, и сладкарят ако е съгурен в цената на суровините си, ще си планира останалите разходи така, че продукта му да е с най-ниска себестойност и да получи максимална печалба.
    А така! Дойдохме си на думата. Аз като сладкар, как да съм сигурен в цената си, като имам договор с 5 пчелари и 2-ма от тях не си го изпълнят? Тогава ще съм принуден да плащам на цените в момента, които пазарната логика подсказва, че ще са по- високи, защото ще съм на зор. И себестойността на продукта ми отива по дяволите.
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  4. #84
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    Аз още не съм пчелар с право на глас по въпросите за пчелите, понеже съм твърде пресен, но за кооперациите ето какво мисля. Ако има сто производителя и сто търговеца, всеки търговец може да обиколи стоте производителя в търсене на ниска цена. И като отидат десет търговеца при един производител и предложат ниски цени, единадесетият вече е купил меда. Ако, обаче, има десет кооперации от по десет производителя, и сто търговеца, стоте търговци могат да обиколят само десет кооперации. Не само на пчеларите им трябват пари, пари им трябват и на търговците. И като срещнат десет отказа за покупка на мед на ниска цена, какво се получава? Елементарно - на пазара остават само тези търговци, които могат да плащат по-висока цена! Ами, ако били внесели мед на ниска цена... Че то ако някой може да внесе мед на ниска цена, да не тръгне да обикаля като гламав по пчелините?!!!
    Не е задължително в кооперацията медът да се смесва - може да си стои в склада по партиди по производител и вид. Като се вземе проба от произволна тенекия от производител Х, ако се окаже, че медът е некачествен - цялата партида мед на Х се задържа от кооперацията до изплащане на неустойка за претърпени вреди и пропуснати ползи. Има си достатъчно механизми за гарантиране спазването на договорки по сделки, включително и на договорки между съкооператори.
    п.п. вместо кооперация, която е под регистрационен режим и има формални елементи, може да се ползва Гражданско дружество по ЗЗД, което е с по-лек режим.

  5. #85
    Потребител
    Регистриран
    11.12.2010
    Мнения
    84
    ЛИЧНОТО БЛАГО МИНАВА ПРЕЗ ОБЩОТО.
    Не може ние сами един друг да не се уважаваме а да чакаме някой търгаш да ни оценя.
    Медът от нашите пчели е и полезен и вкусен но първо ние трябва да се убедим в това.

  6. #86
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от dvidenov
    ЛИЧНОТО БЛАГО МИНАВА ПРЕЗ ОБЩОТО.
    Не може ние сами един друг да не се уважаваме а да чакаме някой търгаш да ни оценя.
    Медът от нашите пчели е и полезен и вкусен но първо ние трябва да се убедим в това.
    Общо взето това е обобщението на всичко казано до сега. Няма как ако ние не си защитаваме труда, някой друг да го направи. Едно обединяване по региони може да е трудно, но не и невъзможно.

  7. #87
    Цитат Първоначално публикувано от Mind_Control

    А така! Дойдохме си на думата. Аз като сладкар, как да съм сигурен в цената си, като имам договор с 5 пчелари и 2-ма от тях не си го изпълнят? Тогава ще съм принуден да плащам на цените в момента, които пазарната логика подсказва, че ще са по- високи, защото ще съм на зор. И себестойността на продукта ми отива по дяволите.
    Няма смисъл да задълбавам в темата, но нещата не стоят толкова просто. Ако беше така, понятието фючърс нямаше да съшествува, а такива сделки се сключав постоянно на стоковите борси и то от години.

    Аз за себе си, съм си решил проблема. Произвеждам само толкова, колкото мога да продам на добра цена.

  8. #88
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от Зарко
    Влад, ТКЗС-то беше съсипано още като е било създавано, куха и безсмислена структура.
    Фарар, ако позволиш да ти развия мнението. В даден регион пчеларите се обединяват и казват те тия примерно 50 т. за по-малко от 5 лв. няма да ги дадем, а още по-добре да са договорени предварително с търговеца. Така и за прекупвача ще е добре, и за пчеларите.
    Незнам доколко е възможно такова обединение, но за мен това е пътя.
    Зарко,за теб това е пътя,но не е точно така както изглежда.В Русе създадоха асоциация на пчеларите професионалисти и вече 5г нямат нито една продажба.Председател и е Стефан Арнаудов-тарикат от комунистическо време.Според мен,подобни обединения могат да успеят само ако са максимум 4-5 човека,които могат да пълнят всяка година по един тир-25т.Трябва да са хора които не са натясно с финансовото състояние и могат да изчакват най добрия момент за продажба.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  9. #89
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Farar
    Трябва да са хора които не са натясно с финансовото състояние и могат да изчакват най добрия момент за продажба.
    по-скоро е това цитираното и като добавка може би, че човек просто трябва да е в търговските среди, за да търсиш наистина добра цена - контакти трудна работа да намериш по телефон или по въздуха.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #90
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Цитат Първоначално публикувано от Mind_Control

    А така! Дойдохме си на думата. Аз като сладкар, как да съм сигурен в цената си, като имам договор с 5 пчелари и 2-ма от тях не си го изпълнят? Тогава ще съм принуден да плащам на цените в момента, които пазарната логика подсказва, че ще са по- високи, защото ще съм на зор. И себестойността на продукта ми отива по дяволите.
    Няма смисъл да задълбавам в темата, но нещата не стоят толкова просто. Ако беше така, понятието фючърс нямаше да съшествува, а такива сделки се сключав постоянно на стоковите борси и то от години.

    Аз за себе си, съм си решил проблема. Произвеждам само толкова, колкото мога да продам на добра цена.
    Юри, много добре знам какво е фючърс. При тези сделки обаче, винаги има губеща страна. Например- купуваш още тази година 100 тона пшеница на цена 500 лв/т (нямам представа каква е реалната цена). Идва следващата година и тук има 2 сценария- първия, реколтата е супер зле поради някаква причина и ти удряш джакпота, а производителя го е яд. Втори сценари. Реколтата е супер добра и цената пада много. Тогава ти с ядеш задника, производителя се радва на обстоятелствата.

    Цената при меда е доста стабилна и трудно може да се говори за такива фючърсни сделки. Аз от скоро се интересувам, но като гледам статистиката и зиме и лете цената си е една и то от години. Така че фючърси- трудно... Това с кооперациите по има смисъл.
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

 

 
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •