Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 112
  1. #91
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    по-скоро е това цитираното и като добавка може би, че човек просто трябва да е в търговските среди, за да търсиш наистина добра цена - контакти трудна работа да намериш по телефон или по въздуха.
    Колега, в момента ти си пчелар производител, но освен това трябва и сам да си произвеждаш или търсиш и договаряш инвентара и обурудването, сам си търсиш и доставяш амбалаж, сам си търсиш пазар, сам си отглеждаш майки и т.н. всичко си правиш сам. идеята да се кооперират определен брой пчелари е точно за да не им се налага да вършат всичко сами. Един ще договаря инвентар, втори ще се занимава с пласмента, трети ще отглежда майките за нуждите на кооператива и т.н.

  2. #92
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Юри такива коперации в Б-я. никога няма да има , защото всеки от членовете ще си мисли, че най-много работи и останалите членове печелят на гърба му.Единствено могат да се коперират пчелари за да си продадът меда.

  3. #93
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Такива кооперации не само в България, а никъде няма - без стабилни законоразпоредби и контрол в/у тях, без стабилен национален пчеларски съюз, това коопериране може да стане единствено м/у пчелари с много, много развит бизнес, от рода на 7-8 човека с по хиляда семейства, за да се постигне реален резултат.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #94
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    Такива кооперации не само в България, а никъде няма - без стабилни законоразпоредби и контрол в/у тях, без стабилен национален пчеларски съюз, това коопериране може да стане единствено м/у пчелари с много, много развит бизнес, от рода на 7-8 човека с по хиляда семейства, за да се постигне реален резултат.
    Напротив. Аз ако имам 1000 кошера ще си имам човек, който отговаря за пласмента само.. Кооперацията е точно за малките производители, за да пестят от разходи.
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  5. #95
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    От към разходи може и да се спести, а може и да е вятър работа, но има резон - аз говоря не за спестяване, а за по-добра печалба т.е. акцента да е в другия полюс, спестяването по един или друг начин все си е мизерийка.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #96
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    От към разходи може и да се спести, а може и да е вятър работа, но има резон - аз говоря не за спестяване, а за по-добра печалба т.е. акцента да е в другия полюс, спестяването по един или друг начин все си е мизерийка.
    Кооперацията помага и в двете посоки..
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  7. #97
    Цитат Първоначално публикувано от Mind_Control
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    Такива кооперации не само в България, а никъде няма - без стабилни законоразпоредби и контрол в/у тях, без стабилен национален пчеларски съюз, това коопериране може да стане единствено м/у пчелари с много, много развит бизнес, от рода на 7-8 човека с по хиляда семейства, за да се постигне реален резултат.
    Напротив. Аз ако имам 1000 кошера ще си имам човек, който отговаря за пласмента само.. Кооперацията е точно за малките производители, за да пестят от разходи.
    Точно така. По този начин себестойността на продукцията ще падне, а това съответно ще повиши печалбата. То ако съм с хиляди кошери, ще си наема нужните хора да ми обслужват интересите. Кооперирането е за по-малките, за да са конкурентни на големите. И понеже ползата е за всички в този кооператив, то не би трябвало да има "прецакване", но точно за това ни пречи "нашия си" манталитет. Освен, че сме пчелари, ние сме хора с различни интереси, познания и професии. Така всеки може да е максимално полезен с познанията и контактите си.

  8. #98
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Добре де kando, ако това не е начина, как да си защитим интересите, а от там и парите си? Явно е, че ни на държава, ни на така наречения пчеларски съюз не им дреме за нас. Говорите за коопериране на хора с по 1000 кошера. Колко такива пчелари има у нас? А другите "дребни риби” какво да правим?

  9. #99
    Потребител
    Регистриран
    11.12.2010
    Мнения
    84
    Зарко за кооперацията на дребните риби се решава на маса а не във форума че има много агенти.
    Персийците преди хилядолетия така са решавали държавните дела първо са се напивали че като са пияни са казвали действително какво са мислили.
    А понеже всички са против съюзите можем да си спретнем един НЕСЪЮЗ.

  10. #100
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Може би просто говорим за различни граници на удовлетворение - ако целта, за която говорите е примерно при стотина семейства да си докарате по още една нормална за стандарта ни заплата, да това е постижимо за кооператив, но ..... за мен просто не си струва.

    Някой по-горе спомена за негов познат колега на 70г. с 400 семейства и много, много не го мисли за 20-30ст., камо ли при сто семейства - просто малко ми се губи смисъла лично на мен. Поне да са 350-400 семейства, да знам, че ще се види цифра, дори при някакви стотинки, по има смисъл някак си.

    За по-сериозно настъпване според мен си трябват освен малки да речем по-региони кооперативи, но и един наистина сериозен общ съюз - тази битка по единично, че ще я направите по-десетично, според мен има полза, ако е сериозна бройката семейства, инак друга по-съществена не вярвам да се постигне, а и на практика, вярно само от наблюдение, но това съм установил, такъв ми е извода.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •