Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 87
  1. #71
    Наблюдател
    Регистриран
    16.12.2013
    Мнения
    44
    На третата снимка има търтеево пило, не е ли рано за това още? Според мен се готвят да сменят майката, но няма място за притеснение, те си знаят работата.
    Ако искаш мечтите ти да проработят, трябва ти първо да поработиш.;)

  2. #72
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от suni Виж публикацията
    На третата снимка има търтеево пило, не е ли рано за това още? Според мен се готвят да сменят майката, но няма място за притеснение, те си знаят работата.
    Или се подготвят за роене няма страшно те си знаят работата
    Милен Михов

  3. #73
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Днес най-после успях да направя преглед на кошера и с това експеримента приключва. От 25 февруари до днес успяха да изградят въпреки лошото време и без почти никакъв приток на некар и прашец следното:
    Една цяла ДБ рамка с основа, оснесена и частично запечатано пило от едната страна.

    Извода ми е, че изграждането на строителна рамка с работнически килийки е мисия невъзможна. Има ли градеж, има и търтееви килийки. Градеж обаче много преди първия прашец и нектар е напълно възможен.
    Допълнителни данни:
    Температура в кошера - от 1.02 до 15.02 - 16 градуса; от 15.02 до 24.03 - 24 градуса.
    Консумация:
    - сироп 1:1 - 10 литра;
    - захарна питка - 1.5 килограма;
    - прашецов заместител - 0.4 килограма;
    Извода ти е малко прибързан. Ако сложиш цял корпус със строителни рамки, почти ти гарантирам, че търтеев градеж ще има на не повече от 3 рамки, другите ща са идеални работнически, само че ако го направиш след Май.
    Имам един въпрос. При тази консумация, дали си заслужава? Говоря за този период от годината.

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колеги ,семейство ,което няма снасяща майка ,изгражда ли пити?

  5. #75
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колеги ,семейство ,което няма снасяща майка ,изгражда ли пити?
    В "дебелите книги" пише, че не, но аз на практика съм го виждал как се случва, тъй че явно зависи от доста фактори...

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    В "дебелите книги" пише, че не, но аз на практика съм го виждал как се случва, тъй че явно зависи от доста фактори...
    По спомени мислех ,че съм чел същото.Зачудих се ,защото на няколко места четох как новосформирана отводка ,до като се оплоди майката -изгражда няколко основи.Лично аз не съм експериментирал.Явно традициите не са това ,което бяха.

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    По спомени мислех ,че съм чел същото.Зачудих се ,защото на няколко места четох как новосформирана отводка ,до като се оплоди майката -изгражда няколко основи.Лично аз не съм експериментирал.Явно традициите не са това ,което бяха.
    Атанасов, хайде стига си чел, ами вземи практикувай и тогава задавай въпроси и отговаря, че пълниш форума с донякъде безсмислени постове.
    И ако ми позволиш до те поправя "традициите не са това, КОЕТО СА БИЛИ" от твоя гледна точка.

  8. #78
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колеги ,семейство ,което няма снасяща майка ,изгражда ли пити?
    Гради, ама слабо.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Атанасов, хайде стига си чел, ами вземи практикувай и тогава задавай въпроси и отговаря, че пълниш форума с донякъде безсмислени постове.
    И ако ми позволиш до те поправя "традициите не са това, КОЕТО СА БИЛИ" от твоя гледна точка.
    Понеже си ми един от любимците във форума ,ще ти отговоря.Практикувам от 1988г.ама бавно схващам ,затова още прочитам по нещо.Дай линк да прочета нещо от теб.Между другото ,като пишеш смислени постове ,можеше да отговориш с "да" или "не".

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Понеже си ми един от любимците във форума ,ще ти отговоря.Практикувам от 1988г.ама бавно схващам ,затова още прочитам по нещо.Дай линк да прочета нещо от теб.Между другото ,като пишеш смислени постове ,можеше да отговориш с "да" или "не".
    Позволявам са да напиша това, въпреки риска от спам.
    След като практикуваш от 1988г. , що за въпроси задаваш? " Колеги ,семейство ,което няма снасяща майка ,изгражда ли пити?"
    Е ти за 27 години практика не си ли установил аджаба гради или не гради.
    Мисля си, че ни препитваш, за да установиш колко от присъстващите тук са в час с пчеларството. Или просто ей така за спорта.

 

 
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •