Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 87
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Е,може и безкрай!

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    лом1
    нещо чудно ли има

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Безкрайно не може. Ама пробвай тази година , ще видиш. Само през рапицата изграждат по 4-5 плодникови + в магазина още толкова.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Задължително ще пробвам,досега даже не съм си и помислял,че семейство може да изгради толкова пити .

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2010
    Мнения
    27
    Здравейте колеги , аз работя с кошери Фарар и през рапичната паша едно семейство изгражда 10 бр. магазинни рамки на ДБ. и вече за акациевата паша започват да слагат мед в тях . Така за един сезон едно семейство при системата Фарар се изграждат от 35 - 40 рамки магазинни на ДБ.

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    градят когато има температура то4но в момента нито градят нито нектар сабират и ако продалжи тоизи студ и в акацията ше е сащият филм

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Здравейте, купих отводки на 5 рамки, но пчелите са много и стоят по стените на кошерите,казах на пчелара който ми ги продаде че ще сложа веднага ВО да гради а той ми казва НЕ това е голяма грешка ще изтощиш пчелите и няма да може да ти презимуват нормално, ще ги умориш.Нищо не му отговорих но ми се стори много странно. Вие какво ще кажете правилно ли мисли или греши.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Абсолютни глупости, че от тези пчели , само майката ще презимува.
    Слагай по една основа до пилото от към топлата страна на втора позиция и слред 3-4 дни като я изградят я слагай в средата на гнездото и на нейно място слагай следваща основа и така докато изпълниш корпуса. Сега има паша и градят усилено. Ако няма паша - по 200 гр сироп през вечер.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    bobi mitrev, аз не мисля,че греши. Напълно е възможно да познава вашия район малко по-добре отколкото ние във форума, предполагам, че си познава и пчелите. Аз затова ти казах да си изпросиш и по една празна пита /две е още по-добре, ама никой няма да ти даде/ бонус към отводката. Ако спре прашеца ще имаш ядове, а пък отсега трябва да мислиш за пролетта. Опитният пчелар винаги гледа да се застрахова малко и не разчита на оптимални природни условия, затова и никой не разширява след зимата с цял корпус ВО, колкото и да ни се иска. Между другото и у наше село отводки се правят с изградени пити, и на мен са ми помагали с пити когато е трябвало.
    Още малко инфо за градежа :
    http://www.farmer.bg/34138-Koga-pchelite-otdelyat-vosak

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Ако ги остави така и наистина има паша те сами ще почнат да градят(далаци).Така че смело слагай основи.

 

 
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •