Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 18 от общо 18
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    28.05.2012
    Мнения
    73
    Пчеларски район
    Пловдив
    В гората около Храбрино има леска и дрян. Покрай реката върба. После са овощните градини точно преди храбрино. След това се захапва акацията, която също е много в района, след нея идва липата, която си е като горичка. СЛед нея доколкото знам се очаква маната, след това остават тръните и цветята по дворовете, заедно с посевите, като краставици, тикви и прочие. За стационарен пчелин, мисля, че там е добро място.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Повярвай ми не е добро. Знам го от опит. Там преди началото на юни нищо не отделя. Акация се хваща веднъж на 10 години. Единствено билката и маната и също веднъж на 10 години липа. Пашата приключва на 10 юли. След това няма нищо и следва поголовно хранене. Последните две години за този месец-месец и половина среден добив 8-10 кг. Меда е много хубав, но е достатъчно малко.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    31.03.2012
    Мнения
    2
    Здравейте,аз също се чудя на пролет ще почвам с един-два кошера.
    Имам две възможности и се чудя коя,на Бойково или Добралък.Някой ако може да даде съвет ще съм благодарен.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    И двете са много на високо. Кратък работен ден за пчелите. Хубав мед но само за замезване. 5-10 кила от кошер и много храна пролет и есен.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    31.03.2012
    Мнения
    2
    Идеята е,два-три кошера Даданблат на Бойково,два-три кошера на Добралък където е по-добре се местят.
    Аз смятам мед само за собствени нужди и малко прашец,че децата изяждат голям буркан за 5дена

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    За тези райони по-добре заложи на гърдевите осмаци.

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    28.05.2012
    Мнения
    73
    Пчеларски район
    Пловдив
    Акацията около Храбрино е покрай реката що-годе, нали уж влагата е от решаващо значение за нектароотделянето.. гадна работа.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    По време на цъфтежа на акацията е все още хладно. Температурите се качват достатъчно чак към обяд. Не е тази бурна паша, която трябва да бъде. По скоро е подържаща. Пробвал съм там няколко години. Реално там пашата започва с прецъфтяването на акацията, ако евентуално тръгне мана и свършва с прецъфтяването на липата. След това буквално настъпва глад.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •